سه‌شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳

ثبت ورود ۱۵ میلیون زائر به کربلای معلی

1

شورای استانداری کربلا از ثبت ورود ۱۵ میلیون زائر به این شهر خبر داد و افزود تعداد زوّار رو به افزایش است.

به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین، شورای استانداری کربلا اعلام کرد ورود ۱۵ میلیون زائر به کربلا ثبت شده که در میان آنها چهار میلیون زائر غیرعراقی وجود دارد.

بر اساس گزارش وبگاه «المعلومه»، «محفوظ التمیمی» دبیر شورای استانداری کربلا در این خصوص گفت تعداد زوار رو به افزایش است و کربلا پذیرای بیش از چهار میلیون زائر غیرعراقی شده که بیشتر آنها ایرانی هستند.

وی افزود استانداری کربلا در راستای خدمت به زوار حسینی تمام کادر خود را به کار گرفته، به علاوه آن از افراد داوطلب در این امر کمک گرفته است.  

«علی المیالی» معاون استاندار کربلا نیز دوشنبه (دیروز) اعلام کرد ۳۰ هزار نیروی امنیتی در تأمین مراسم اربعین شرکت دارند، ۲۱ هزار وسیله نقلیه زائران را جابجا می‌کند و ۱۰ هزار موکب در حال خدمت‌رسانی به زوار هستند.

وبگاه المسله نیز در همین راستا نوشت هشت هزار داوطلب از وزارت ورزش و جوانان در امر خدمت‌رسانی به زوار حسینی شرکت دارند .

این وبگاه افزود ۱۰۴ خبرنگار خارجی به علاوه ۶۷۰ خبرنگار داخلی مراسم اربعین را پوشش می‌دهند.

طرح امنیتی ویژه اربعین حسینی (ع) در کربلای معلی

لشکر رزمی «حضرت عباس (ع)» (نیروی وابسته به آستان مقدس حضرت عباس -ع-)، حدود دو هفته پیش از تدوین یک طرح امنیتی ویژه و آمادگی کامل برای تامین امنیت زیارت روز اربعین امام حسین (ع) و شهدای کربلا، خبر داد.

بر اساس بیانیه صادر شده دو هزار نیروی داوطلب از موکب‌های حمایت لجستیک نیز در بخش‌های داخلی و مختلف مرکز شهر کربلا مستقر شده‌اند و یک هزار و ۵۰۰ داوطلب نیز از یگان‌های امدادرسانی، در چارچوب خدمات شهری شهرداری کربلا، فعالیت می‌کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.