سه‌شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹

در گفتگوی تلفنی جهانگیری و رئیس جمهور عراق عنوان شد

تاکید ایران و عراق بر توسعه روابط و برگزاری هر چه بهتر مراسم اربعین

1

معاون اول رییس جمهور و رییس جمهور عراق در تماس تلفنی در خصوص مسائل دو جانبه و چگونگی برگزاری راهپیمایی اربعین گفتگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در تماس تلفنی با رییس جمهور عراق که در حاشیه سفر به نجف و شرکت در راهپیمایی اربعین صورت گرفت، با اشاره به میزبانی خوب دولت و ملت عراق از زائرین اربعین و بویژه زوار ایرانی، مراتب قدردانی دولت و ملت کشورمان را از دولت و ملت عراق اعلام کرد. 

معاون اول رییس جمهور با اشاره به مناسبات گسترده سیاسی، فرهنگی و علمی میان دو کشور، بر ضرورت ارتقاء سطح مناسبات و توسعه همکاری های تهران ـ بغداد در همه زمینه ها تاکید کرد. 

وی همچنین با تبریک تشکیل دولت جدید عراق و انتخاب برهم صالح به عنوان رییس جمهور جدید این کشور، ابراز امیدواری کرد با سفر رییس جمهور عراق به ایران مناسبات میان دو کشور گسترش یابد. 

رییس جمهورعراق نیز در این تماس تلفنی با اشاره به روابط تاریخی و صمیمانه دو کشوراظهار امیدواری کرد در دوره پیش رو شاهد گسترش مناسبات و تعمیق هر چه بیشتر روابط دو کشور در زمینه های مختلف باشیم. 

وی با قدردانی از دعوت معاون اول رییس جمهور کشورمان برای سفر به ایران اظهار امیدواری کرد در اولین فرصت به ایران سفر کرده و با مقامات جمهوری اسلامی ایران درخصوص مناسبات فیمابین گفتگو کند.

رییس جمهورعراق ضمن ابراز خرسندی از حضور دکتر جهانگیری در جمع زائرین اربعین حسینی، به برگزاری موفقیت آمیز مراسم اربعین اشاره و خاطر نشان کرد: دولت و ملت عراق کمک به برگزاری هر چه بهتر مراسم اربعین را وظیفه و افتخاری برای خود می دانند.

منبع: فارس

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.