چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴

شکوه "راه پیمایی اربعین" امسال به روایت آمار؛ مشارکت ۲۰ میلیون زائر؛ حضور زائران از ۵۰ کشور جهان

پرتره های محیطی از زائران پیاده اربعین حسینی

مراسم اربعین حسینی امسال با شکوه هر چه تمام‌تر با حضور ۲۰ میلیون زائر عاشق و عزادار و محب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام از داخل و خارج عراق برگزار شد .

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، آمار قابل توجهی از مراسم اربعین امسال منتشر شده است.

بر اساس گزارشی که شبکه الغدیر پخش کرده است، در مراسم اربعین امسال 20 میلیون زائر شرکت کردند که 16 میلیون نفر آنها عراقی بودند و بقیه از کشورهای دیگر از جمله ایران بودند.

زائران خارجی اربعین امسال از حدود 50 کشور خود را به سرزمین عشاق رسانده بودند، دو میلیون و نیم ایرانی و   نیم میلیون زائر از کشورهای دیگر از جمله لبنان کویت، عربستان، هند، پاکستان مشرف شده بودند. حتی شماری از غیرمسلمانان از جمله مسیحیان و پیروان ادیان دیگر شرکت کردند که معنایش برگزاری بزرگترین تجمع دینی در یک کشور است.

شرکت کنندگان در مراسم اربعین امسال، حرکت خود به سمت کربلای معلی را از 500 شهر و ناحیه و روستا آغاز کردند.

طول راه‌ها و مسیر حرکت زائران شرکت کننده بیش از دو هزار کیلومتر بود، اگر چه اربعین حسینی یک روز بیشتر نبود، اما در عمل پیاده‌روی زائران تا 15 روز طول کشید.

در طول مراسم اربعین حسینی، در مسیر حرکت زائران و شهرهای زیارتی، 100 هزار موکب و استراحتگاه و حسینیه به صورت شبانه‌روزی به زائران حسینی خدمت رسانی می‌کردند.

تامین غذا و آب برای بیش از 20 میلیون نفر و 7 میلیون وعده غذایی از دیگر آمارهای قابل توجه اربعین امسال بوده است.

تامین محل استراحت میلیون‌ها زائر اربعین و خدمت رسانی بیش از نیم میلیون نفر از خادمان به زائران و حمل بیش از سه میلیون پرچم و علم در مراسم اربعین امسال از دیگر آمار قابل توجه بوده است.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.