پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱

قطر: جنگ علیه یمن بیهوده و پوچ است

1

دولت قطر جنگ ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن را "پوچ و بیهوده" توصیف و از برقراری آتش‌بس در این کشور حمایت کرد.

به گزارش بین الملل قدس آنلاین، وزارت خارجه قطر در بیانیه امروز پنجشنبه خود آورده است: "دولت قطر از دعوت آمریکا برای آتش‌بس در یمن استقبال و آن را گامی دلگرم کننده برای حل‌وفصل سیاسی اوضاع و پایان درد و رنج ملت برادر یمن می‌داند".

این بیانیه افزود: دولت قطر حمایت کامل خود را از هرگونه تلاش برای آشتی ملی و پایان دادن به این جنگ بیهوده براساس مصوبات مربوط شورای امنیت و طرح کشورهای عرب خلیج فارس و برآیند گفت‌وگوهای ملی یمن اعلام می‌کند. این جنگ بیهوده باعث رنج و مصیبت برای ملت برادر یمن شده است.

این بیانیه بار دیگر بر موضع ثابت دولت قطر در حفظ وحدت یمن و استقلال و سلامت سرزمینی این کشور تأکید کرد و از کشورهای مؤثر در جامعه بین‌المللی خواست تا از ملت برادر یمن حمایت، و همه تدابیر لازم را برای حل‌وفصل اوضاع انسانی خطرناک این کشور اتخاذ و برای رسیدن کمک‌های بشردوستانه به همه مناطق یمن تلاش کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);