جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹

معاون شهردار مشهد:

شهروندان مشهدی خادم زایران رضوی هستند

مراسم عزاداری شب اربعین در حرم مطهر امام رضا(ع)

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد شهروندان این شهر را خادمان زائران رضوی خواند و گفت: از شهروندان تقاضا داریم به منظور میزبانی شایسته از زائران امام هشتم در ایام پایانی ماه صفر با خادمانشان در شهرداری هماهنگی داشته باشند.

به گزارش قدس آنلاین، خلیل الله  کاظمی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت عظیم حضور زائران در دهه پایانی ماه صفر در شهر مقدس مشهد و پیش بینی شرایط آب و هوایی، امسال اسکان زائران و به‌ویژه زائران پیاده از جمله مهمترین ضروریات در این ایام می باشد زیرا سال گذشته مکان‌هایی نظیر پارک غدیر برای سکونت در اختیار این زائران قرار می گرفت اما به دلیل سردی هوا احتمالا امسال این امکان مقدور نباشد.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان اگر مکان هایی را برای اسکان زائران در اختیار دارند به سازمان‌های متولی ارائه خدمات به زائران ازجمله معاونت گردشگری و زیارت سازمان ‌اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد اطلاع دهند.

کاظمی افزود: از جمله موارد دیگری که در این ایام اتفاق می‌افتد افزایش پسماند در سطح شهر است که درخواست ما از شهروندان و حتی زائران این است که در موضوع نظافت شهری و حفظ پاکیزگی آن همکاری لازم را با مجموعه شهرداری داشته باشند .

وی اظهار داشت: موضوع دیگری که در این ایام باید مورد توجه قرار بگیرد توجه به نکاتی در راه‌اندازی ایستگاه های صلواتی در سطح شهر است از این رو در راه اندازی آنها ابتدا باید ابتدا نکات ایمنی مورد نظر قرار بگیرد تا از خطر های احتمالی همچون آتش سوزی جلوگیری به عمل آید.

معاون شهردار مشهد ادامه داد: همچنین  سعی شود که این ایستگاه ها در مناطقی راه اندازی شوند که باعث ترافیک و ازدحام جمعیت نشوند تا با کمترین مشکل حمل و نقل در شهر مشهد و به ویژه خیابان های اطراف حرم مطهر صورت بگیرد. 

این مسوول شهری گفت: برای رعایت نظافت و پاکیزگی خیابان های اطراف حرم مطهر رضوی نیز از مردم و زائران تقاضا داریم که همکاری لازم را در این ایام داشته باشند تا عزاداری در این روزها به صورت مطلوب توسط زائران و مجاوران صورت  پذیرد.

شهروندان می توانند از طریق شماره تلفن 3135 و همچنین شماره پیامک 1000181در پویش بزرگ مردمی شهروند مهمان نواز ویژه دهه پایانی ماه صفر مشارکت داشته باشند.

پایان خبر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);