چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی تأکید کرد

خرید خدمت سربازی غایبان، فقط تا پایان امسال

سربازی

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: امسال آخرین سال خرید خدمت سربازی یا همان جریمه مشمول غایب خواهد بود.

به گزارش قدس آنلاین، محمود ریاحی  اظهار کرد: یکی از خدمات دیگر نظام‌وظیفه عمومی خرید خدمت سربازی است. همان‌طور که مسئولان سازمان نظام‌وظیفه عمومی اعلام کرده‌اند، امسال آخرین سال خرید خدمت یا جریمه مشمول غایب، خواهد بود.

وی ادامه داد: افرادی که شرایط خرید خدمت را دارند، فقط تا پایان سال فرصت دارند به سازمان نظام وظیفه مراجعه و برای خرید اقدام کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی در خصوص مشمولانی که در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند، بیان کرد: مشمولان خارج از کشور شامل دو گروه هستند یک گروهی با معافیت تحصیلی سازمان نظام وظیفه به خارج از کشور رفتند یا گروهی بدون معافیت تحصیلی سازمان نظام وظیفه برای تحصیل به خارج از کشور سفر کردند.

ریاحی اضافه کرد: گروه اول با تعهد به خارج از کشور سفر کرده که بعد از اتمام درس باید به کشور بازگردد و با این قانون جدید تصویب افرادی که در خارج از کشور سکونت دارند، می توانند تا پایان امسال از خرید سربازی استفاده کنند و بعد از آن، افراد هر زمان که به کشور بازگردنند باید در خصوص خدمت خود تعیین تکلیف کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی درخصوص گروه دوم تشریح کرد: این گروه که بدون معافیت تحصیلی سازمان نظام وظیفه برای تحصیل به خارج از کشور سفر کردند و هشت سال از رفتن آنان می‌گذرد، آخرین مدرک تحصیلی این افراد برای سازمان ملاک و برای خرید سربازی آنان محاسبه می‌شود ضمن اینکه هزینه خرید خدمت برای افراد متفاوت است.

وی ابرازکرد: افرادی هم که نمی‌توانند به ایران بازگردند با وکالت به خانواده خود یا پدر این فرد می‌تواند برای خرید سربازی خود اقدام کنند.

منبع:ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.