یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶

فرمانده ناجا در کرج عنوان کرد

دستگیری ۱۰ نفر در ارتباط با حادثه تروریستی چابهار

سردار اشتری

البرز - سردار حسین اشتری با بیات اینکه رضایت مردم نسبت به عملکرد نیروی انتظامی افزایش پیدا کرده است، گفت: در تحولات اخیرفرانسه و برخورد پلیس با مردم در این ایام مردم و مسئولین به نیروی انتظامی پیام داده و ازعملکرد نیروی انتظامی تقدیر کردند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا پیش از ظهر امروز شنبه درمراسم افتتاح ساختمان جدید بازرسی ۱۹۷ نیروی انتظامی البرز  در خصوص وضعیت مرزبانان ایرانی گروگان در محدوده مرزهای پاکستان و افغانستان، گفت: از سوی وزارت امور خارجه و ستاد کل نیروهای مسلح تلاش های لازم صورت گرفته است وامیداوریم تعداد باقیمانده ازمرزبانان عزیزمان به کشور برگشته و با صحت و سلامت نزد خانواده خود بازگردند.

وی در در خصوص اقدامات نیروی انتظامی، گفت: با نظر سنجی های صورت گرفته رضایت مردم نسبت به عملکرد نیروی انتظامی افزایش پیدا کرده است و سال گذشته  این نظرسنجی که انجام شده است نتایج خوبی به همراه داشته است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی نیزدرمرکز افکارسنجی، نظرسنجی را انجام داده است، گفت:خوشبختانه نتیجه حاکی از افزایش اعتماد مردم به مسئولین ناجا است و بعضا برخی هم نظرات و پیشنهاداتی دارند که نظرات منطقی را می پذیریم و نظرات غیرمعقول را پاسخ خواهیم داد.

سرداراشتری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحولات اخیر فرانسه و اعتراضات مردم در این کشور، گفت: در این ایام مردم و مسئولین به نیروی انتظامی پیام داده و ازعملکرد نیروی انتظامی تقدیر کردند و اتفاقاتی که در پاریس رخ می دهد نشان دهنده این است که پلیس فرانسه ارتباط خوبی با مردم ندارد.

وی افزود:افرادی که که در پلیس جمهوری اسلامی مشغول خدمت هستند از خود مردم و فرزندان این کشور هستند و برای شهروندان نیز احترام خوبی قائل هستند.

 سرداراشتری با تاکید بر اینکه پلیس جمهوری اسلامی ایران در جای خود مقتدرانه  برخورد می کند، خاطرنشان کرد: در جایی که باید مشارکت مردم را داشته باشد از این فرصت استفاده می کند تا مشکلات کمتری را نسبت به کشورهای دیگر داشته باشیم.

فرمانده ناجا  به حادثه تروریستی ۱۵ آذرماه که درچابهاراتفاق افتاد اشاره کرد وگفت: با هوشیاری و شجاعت مامورین انتظامی شهرستان چابهار این توطئه خنثی شد و قبل از اینکه فرد تروریست بتواند به اهداف خود برسد منفجر شد.

این مسئول با بیان اینکه تعدادی در این خصوص دستگیر شدند، گفت: طبق آمار موجود تاکنون ۱۰ نفر توسط نیروی انتظامی و دیگر نهادهای امنیتی شناسایی و دستگیرشده‌اند.

وی اضافه کرد: تعدادی دیگر نیز که مرتبط با این حادثه بوده‌اند که شناسایی‌شده و در موعد مقرر دستگیر خواهند شد و سرنخ های خوبی را به دست آورده ایم همچنین امیدواریم باهمکاری مردم منطقه بتوانیم به سرنخ های اصلی برسیم وافراد اصلی به مجازت برسند.

سرداراشتری با با بیان اینکه این حادثه تأثیر منفی بر روحیه مردم و همکاران ما نداشته است، گفت:  نیروی انتظامی محکم تر از گذشته مأموریت‌های خود را ادامه  خواهد داد.

وی در خصوص عملکرد نیروی انتظامی استان البرز، گفت: بحمدالله در تمام شاخص ها بهبودی لازم را مشاهده می کنیم که حدود ۱۲ شاخصه اصلی داریم  و درهر گزارش ماهیانه پیشرفت های خوبی استان البرز به جهت طرح های امنیت اخلاقی، امنیت اجتماعی، برخورد معتادین و مزاحمت های نوانیس موفقیت های خوبی فرمانده نیروی انتظامی استان البرز داشته است.

فرمانده ناجا با ابراز خرسندی از روند رو به رشد در رضایتمندی مردم از پلیس البرز، افزود: امیدواریم روز به روز شاهد اقدامات موثرتری در استان باشیم.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص اخلالگران بازار ارز، گفت: تعداد مشخصی از آن‌ها با هماهنگی دستگاه قضایی شناسایی و دستگیر شدند و تحویل مقامات قضایی شدند.

وی افزود: نیروی انتظامی در این عرصه به‌خوبی ورود کرد و با اشراف اطلاعاتی خوبی  که برافراد داشت افراد مؤثر را شناسایی و تحویل مقامات قضایی داد وانشالله نتیجه به‌زودی از سوی دستگاه قضا اعلام خواهد شد.

فرمانده ناجا در ادامه گفت: در سالجاری نسبت به سال گذشته افزایش کشفیات در خصوص قاچاق کالا داشتیم و از چند ماه گذشته به دلیل افزایش و نوسانات قیمت کالاها روند برعکس شد و یک سری کالا ها صادرات صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: بر اساس تصمیماتی که گرفته شده ما مانع خروج کالاها و مایحتاج مردم هستیم و تا حدودی موضوع قاچاق مهارو کنترل شده است.

سردار اشتری درخصوص قاچاق سوخت گفت: بخش هایی که مرتبط با این موضوع هستند باید برنامه ریزی کردو ما نباید فرآورده های سوختی را به راحتی بگذاریم در استانهای مرزی قاچاق شود و بایستی مسئولین مربوطه دراین مورد تمهیدات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.