یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵

محمدعلی الحوثی: عقب‌نشینی آمریکا از سوریه امر مثبتی است

ب

رئیس شورای عالی انقلاب یمن تأکید کرد آمریکا و عربستان سعودی به دنبال به شکست کشاندن توافق اخیر یمنی‌ها در سوئد هستند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، محمدعلی الحوثی، رئیس شورای عالی انقلاب یمن تأکید کرد آمریکا و عربستان سعودی به دنبال به شکست کشاندن توافق اخیر یمنی‌ها در سوئد هستند.

وی در صفحه توییتر خود نوشت: عقب‌نشینی آمریکا از سوریه، امر مثبتی است و نشانه‌هایی نیز برای جنگ در یمن دارد به این معنا که ادامه جنگ با به اصطلاح خطر نفوذ ایران تنها فریبی برای مقابله با هر انتقادی از آمریکا به دلیل ایجاد گرسنگی در یمن است. طرفی که در برابر خطر ایران در سوریه و ضربات موشکی این کشور (ایران) در سوریه عقب‌نشینی کرده، مدعی است با خطر ایران در یمن مقابله می‌کند. همان طور که وزیر خارجه انگلیس گفته، آمریکا در پیش‌نویس قطعنامه یمن در شورای امنیت مانع‌تراشی می‌کند و این اقدام آمریکا بیانگر آن است که واشنگتن به همراه متحدان سعودی، اماراتی و دیگر اعضای ائتلاف متجاوز به یمن، طرحی برای تشدید اوضاع یمن و زیر پا گذاشتن مصوبات توافق استکهلم برای به شکست کشاندن صلح دارند. این طرف ها به جای حمایت از این توافق به دنبال به شکست کشاندن آن هستند.

وی افزود: ما این طرف ها را مسئول شکست این توافق می دانیم. شاید طرح تشدید اوضاع در یمن پس از سفر رئیس ستاد ارتش عربستان سعودی به سودان تدوین شده به طوری که سودان آمادگی خود را برای اعزام مزدوران بیشتر به یمن اعلام کرده است بنابراین، هر قطعنامه‌ای که به دنبال توقف تجاوز در یمن نباشد، تنها تلاشی برای به شکست کشاندن صلح و نشانه جنایتکارانه‌ای برای ادامه قحطی، گرسنگی و نسل‌کشی در یمن است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.