یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱

امارات، عراق را به دخالت در امور بحرین متهم کرد

ل

وزیر مشاور در امور خارجه امارات با انتقاد از افتتاح دفتر ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه بحرین در بغداد، آن را دخالت در امور کشورهای حاشیه خلیج‌فارس خواند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، ««أنور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات افتتاح دفتر جنبش سیاسی معارض بحرین معروف به «ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه» را محکوم کرد و گفت که این یک اقدام خطرناک و دخالت در امور داخلی عراق است.

قرقاش در صفحه توئیتر خود بر ایستادگی امارات در کنار بحرین برای مخالفت با مشروعیت‌بخشی به ائتلاف مذکور تأکید کرد و این جنبش را به تلاش برای ضربه زدن به امنیت بحرین متهم کرد.

وی همچنین تأکید کرد که «اصل احترام به حاکمیت و مخالفت با دخالت در امور داخلی (کشورها) یک اصل اساسی در تعامل کشورهای عربی است.»

پیش از این وزارت خارجه بحرین نیز کاردار سفارت عراق در منامه را در اعتراض به اظهارات «نوری المالکی» نخست‌وزیر اسبق عراق و رئیس ائتلاف دولت قانون، احضار کرده بود.

نوری المالکی با انتقاد از اعمال خشونت، به حاشیه راندن و رفتار تبعیض‌آمیز دولت بحرین با شیعیان گفته بود که «اعتراضات در بحرین در ابتدا خواهان تغییر رژیم حکومتی نبود اما اکنون آنها خواهان برگزاری همه‌پرسی و انتخابات برای تعیین سرنوشت هستند و این خواسته‌ها مشروع است و مقابله با این خواسته‌های به حق و عادلانه، ظلم است.»

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.