پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶

دبیرکل نجباء عراق: آماده‌ایم اما امکان رفتن به یمن وجود ندارد

4

شیخ «اکرم الکعبی» دبیر کل جنبش النجباء عراق با بیان اینکه «آماده اعزام نیرو به یمن در صورت امکان هستیم» گفت که اگر لازم باشد نیروهایش در سوریه باقی خواهند ماند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، شیخ اکرم الکعبی در گفت‌وگو با شبکه «النُجَباء» ضمن تمجید از حماسه‌سازی یمنی‌ها، گفت که اگر امکان رفتن به این کشور مهیا می‌شد، حتی یک لحظه درنگ نمی‌کردیم. وی همچنین شایعات مبنی بر مخالفت رهبر جریان صدر عراق با جهاد در سوریه را رد کرد.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء برای اولین بار جریان ورود خود به مبارزه علیه اشغالگران امریکایی را در این برنامه روایت کرد و گفت: متأسفانه در برخی مناطق عراق با گل به استقبال امریکایی‌ها رفتند؛ ولی ما بلافاصله پس از سقوط رژیم صدام شروع به جمع‌آوری اسلحه نمودیم تا با نیروهای اشغالگر مقابله کنیم. ما موفق شدیم امنیت تحرک آزادانه را از آن‌ها سلب کنیم و حتی در «منطقه سبز» بغداد نیز دیگر آرامش نداشتند.

وی با اشاره به درگیری‌های شدید رزمندگان مقاومت عراق با آمریکایی‌ها در نجف اشرف و شهرک صدر بغداد، خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان کمک‌ها و تجربیات میدانی خود را بدون حد و مرز در اختیار ما قرار دادند.

شیخ اکرم الکعبی ضمن تمجید از پیروزی‌های حزب‌الله لبنان در سطح منطقه، افزود: ارتش امریکا از یک گردان اسرائیلی متخصص در نبرد اطلاعاتی با حزب‌الله لبنان کمک گرفت تا بتواند تاکتیک جنگی ما را در عراق کشف کند، ولی شکست خورد.

مقام بلندپایه الحشد الشعبی، درباره حضور نُجَباء در سوریه گفت: راه قدس از کربلا تا سوریه امتداد دارد. حضور ما در سوریه و در هر جای جهان برای دفاع از مسلمانان است. همانگونه که در آزادسازی حلب و بسیاری از مناطق اشغالی نقش داشتیم، اگر لازم باشد در این کشور باقی خواهیم ماند.

 وی به موافقت «سیدمقتدی صدر» با حضور نُجَباء در سوریه تصریح نمود و توضیح داد: من با ایشان صحبت کردم؛ سید مقتدی صدر حضور ما در سوریه را «واجب کفایی» دانست و قول داد که نیازهایمان را تأمین کند.

 دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء راجع به یمن نیز تأکید کرد: اگر امکان رفتن به یمن مهیا می‌شد، حتی یک لحظه درنگ نمی‌کردیم. البته در آنجا شیرمردانی هستند که همواره حماسه می‌آفرینند.

وی درباره «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی، گفت: او حاکم نیست، بلکه محکوم خواسته‌های آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها است. او «عادل الجبیر» وزیر خارجه سابق عربستان را هم یک عنصر اطلاعاتی و مأمور امریکا دانست.

وی در پایان ضمن پرده‌برداری از این واقعیت که سفیر جدید آمریکا در عراق «متخصص ترور» است، اضافه کرد: مردم آمریکا لازم است بدانند که قدرت اقتصادی دولتشان، حاصل نقض آزادی سایر ملت‌ها و غارت ثروت‌های آنان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);