دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲

توافق پاکستان و امارات برای گسترش همکاری‌های دو جانبه

1

به دنبال سفر ولیعهد امارات به پاکستان و دیدار وی با سران این کشور، طرفین برای گسترش همکاری‌های مشترک به توافق رسیدند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، در حالیکه استقبال گرم مسئولین پاکستان از «محمد بن زاید النهیان» ولیعهد امارات مورد توجه ویژه رسانه‌ها قرار گرفته بود دولت پاکستان از نتایج خوب مذاکرات با وی خبر داد.

ملاقات با «عمران خان» نخست وزیر پاکستان مهم‌ترین بخش سفر النهیان بود و دو طرف پیرامون مهم‌ترین موضوعات منطقه با هم گفتگو کردند.

گزارش‌ها حاکی است مبارزه با تروریسم و ایجاد صلح و ثبات در منطقه یکی از مهم‌ترین محورهای گفتگو میان دو طرف بوده است.

همچنین پاکستان و امارات توافق‌هایی برای همکاری در زمینه حل مشکل فعلی افغانستان نیز داشته‌اند و قرار است سیاست‌های مشترکی در خصوص التهابات فعلی این کشور داشته باشند.

علاوه بر این هیات همراه النهیان که از مقامات بلندپایه اماراتی شکل گرفته بودند نیز با مسئولین سیاسی و امنیتی پاکستان دیدار و گفتگو کردند.

عمران خان در رابطه با مسئله کشمیر نیز با النهیان به گفتگو پرداخته و آخرین وضعیت مردم کشمیر اشغالی را به اطلاع وی رساند.

علاوه بر این دوطرف توافق کردند که رایزنی های دو جانبه برای رسیدن به همکاری‌های مشترک ماه آینده نیز صورت گرفته و این بار یک هیات عالی رتبه از پاکستان راهی امارات شود.

نخست وزیر پاکستان از همکاری امارات برای حل مشکلات اقتصادی کشورش و اختصاص یافتن چند میلیارد دلار بسته حمایتی به اسلام آباد از مسئولین دولت امارات قدردانی کرد.

گفتنی است در حال حاضر مشکلات اقتصادی یکی از اصلی ترین موانع پیش روی دولت پاکستان است و حزب تحریک انصاف می‌کوشد با کمک کشورهای همسایه بر این مشکلات غلبه کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.