سه‌شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵

شایعه ناگهانی در فوتبال امارات

تکذیب شد؛ دالیچ جای زاکرونی نمی‌آید!

1

خبری که دیروز در رابطه با حضور زلاتکو دالیچ سرمربی تیم ملی کرواسی در امارات منتشر شده بود ساعتی بعد تکذیب شد.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، آلبرتو زاکرونی سرمربی ایتالیایی و پرافتخار تیم ملی امارات اینروزها تحت فشار رسانه ای قرار دارد . او از زمانی که امارات آمده نتایج نسبتا خوبی هم گرفته اما سبک تدافعی بازی های این تیم هواداران فوتبال امارات را راضی نمی کند.


تساوی یک بر یک برابر بحرین با آن پنالتی عجیب در اولین بازی تورنمنت به هیچ وجه هواداران اماراتی را راضی نکرده است و از همین رو دیروز صحبت از یک جایگزین سرشناس به جای زاکرونی بود. روزنامه «الرایه» امارات روزگذشته این خبر را منتشر کرد که دالیچ برای عقد قرارداد با فدراسیون امارات و جانشینی زاکرونی به دوبی رسیده است.


فدراسیون فوتبال امارات اما خیلی زود و ساعتی بعد این خبر را تکذیب کرد. با این وصف اما به نظر وضعیت زاکرونی در امارات چندان مستحکم نباشد. کسب یک نتیجه نه چندان خوب و یا نمایشی دور از انتظار برابر هند می تواند راه خروج را حتی به سرمربی سابق یووه و اینترمیلان هم نشان بدهد.


او در ۱۸ بازی که هدایت تیم ملی امارات را به عهده داشته  تنها ۴ برد به دست آورده در حالی که ۷ بار مساوی کرده و ۷ بار هم باخته است. او تنها در ۲۲ درصد بازی هایی که انجام داده به برد رسیده است هرچند باخت های او با امارات اغلب در بازی های دوستانه و برابر حریفان غیر آسیایی رخ داده اند. او اما با امارات برابر ازبکستان ، عراق برنده شد و با عربستان سعودی هم به تساوی رسید.


اما با توجه به عدم محبوبیت زاک در امارات و کم صبر بودن مدیران اماراتی شایعه دالیچ شاید مثل بسیاری از شایعه های فوتبالی فراتر از یک شایعه باشد. به نظر بازی امارات با هند و نمایش سونیل چیتری و دوستانش در سرنوشت زاک و آمدن احتمالی سرمربی تیم ملی کرواسی نقش مهمی خواهند داشت. دالیچ یک مربی محبوب و موفق در فوتبال امارات است. او با العین قدرت اول امارات بود و بعد از کسب سه عنوان قهرمانی در لیگ داخلی این تیم را در سال ۲۰۱۶ به مقام قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا رساند.

منبع: ورزش۳

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.