شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶

شلیک دو موشک زلزال به مواضع مزدوران سعودی در نجران

یمن

منابع یمنی از ادامه نقض آتش بس در الحدیده از سوی ائتلاف سعودی اماراتی و مزدورانشان و همچنین شلیک دو موشک زالزال به مواضع مزدوران سعودی در جیزان خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، منابع یمنی از شکست تلاش مزدوران سعودی برای نفوذ به سمت دانشکده مهندسی و خیابان الخمسین در الحدیده خبر دادند که با وجود پشتیبانی آتش سنگین توپخانه شکست خورد.

بر اساس گزارش المسیره، دومین تلاش مزدوران برای نفوذ به سمت این مکان‌ها شکست خورد که در نتیجه آن شماری از مزدوران کشته شدند و یک زره‌پوش آنها به آتش کشیده شد.

این رسانه همچنین از حمله مزدوران سعودی به منزل یکی از شهروندان در شمال الدریهمی در الحدیده خبر داد.

ائتلاف متجاوز سعودی اماراتی در ادامه نقض آتش‌بس در الحدیده، بیمارستان  الکویت در این شهر را بمباران کردند.

شلیک دو موشک زلزال به مواضع مزدوران عربستان در جیزان

انهدام یک خودرو حامل مزدوران در دوراهی الوازعیه در استان تعز و شلیک دو فروند موشک زالزال ۱ به تجمعات مزدوران سعودی در جیزان از دیگر خبرهای مربوط به یمن است.

بر اساس گزارش المسیره، یگان موشکی  ارتش و کمیته‌های مردمی دو فروند موشک زالزال ۱ به مواضع و تجمعات مزدوران سعودی در نزدیکی کوه قیس در جیزان شلیک کردند که تلفات و خسارت‌هایی به آنها وارد کرد.

خبر دیگر اینکه احزاب موسوم به اللقاء المشترک با تبریک پیروزی در حجور، اقدامات دشمنان متجاوز در عدن را محکوم کردند.

المسیره همچنین از گلوله‌باران تجمعات مزدوران در جیزان و به آتش کشیده شدن یک خودروی آنها خبر داد.

منابع یمنی همچنین از عملیات گسترده نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از مناطق تحت سیطره خود در منطقه نجران عربستان به مواضع مزدوران چندملیتی رژیم سعودی در منطقه الطلعه و حمله جنگنده‌های سعودی به منزل یک خانواده یمنی در شهر کشر استان حجه و شهادت سه نفر خبر دادند.

موفقیت یگان مهندسی ارتش و کمیته‌های مردمی در منفجر کردن یک بمب در مسیر عبور مزدوران سعودی در جبهه القلب در بخش نهم به کشته شدن شماری از آنها منجر شد.

آمار تلفات یمنی‌ها در سال ۲۰۱۸ میلادی

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفت طی سال گذشته میلادی چهار هزار و ۸۰۰ غیر نظامی در جنگ یمن کشته یا زخمی شدند و این به معنای آن است که جنگ یمن هر هفته ۹۳ قربانی از غیرنظامیان گرفته است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.