یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹

سخنگوی نیروهای مسلح یمن:

ائتلاف سعودی در ۷۲ ساعت ۶۷۸ بار آتش بس الحدیده را نقض کرده است

یمن

«یحیی سریع» از صدها بار نقض آتش‌بس الحدیده خبر داد و درخواست کرد، ائتلاف متجاوز به عنوان طرف غیرمتعهد در این آتش‌بس معرفی شود.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «یحیی سریع» سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد، ائتلاف سعودی همچنان به نقض آتش‌بس «الحدیده» و ارتکاب جنایت علیه غیرنظامیان ادامه می‌دهد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی یمن «سبأ»، سریع شنبه (دیروز) تصریح کرد، ائتلاف خواستار صلح نیست و به هیچ وجه به قطعنامه‌ها و تصمیم‌های سازمان ملل پایبند نیست؛ سازمان ملل و فرستاده ویژه آنها مسئولیت کامل ادامه حملات ائتلاف و نقض آتش‌بس را بر عهده دارند زیرا فشار لازم را بر ائتلاف در راستای اجرا کردن توافق آتش‌بس و اجرا کردن تصمیم‌های سازمان وارد نمی‌کند.

وی در ادامه خواستار آن شد که ائتلاف سعودی به عنوان طرف غیر متعهد در اجرا کردن توافق آتش‌بس معرفی شود. سریع افزود، ائتلاف متجاوز طی ۷۲ ساعت گذشته ۶۷۸ بار توافق الحدیده را نقض کرده، منازل شهروندان و مزارع و پایگاه‌های ارتش را با ۳۵۵ گلوله و ۲۰۲ تیراندازی با سلاح سبک و سنگین هدف قرار داده است.

جنگنده‌های ائتلاف عربی به فرماندهی سعودی نیز ۱۷ حمله هوایی به استان‌های مختلف یمن – دو حمله به الصفراء در صعده، دو حمله به برط در الجوف، ۱۰ حمله به کشر، یک حمله به کیل‌المیر، یک حمله به عبس و یک حمله به عاهم در استان حجه- داشتند.

آتش‌بس در شهر و بندر الحدیده از ۲۷ آذرماه ۱۳۹۷ (۱۸ نوامبر ۲۰۱۸)  وارد مرحله اجرا شده است، اما ائتلاف سعودی با انجام حملات مداوم، هر روز آن را نقض می‌کند به نحوی که این آتش‌بس در آستانه شکست قرار گرفته است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.