یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

روسیه: بحران لیبی فقط از راه سیاسی قابل حل و فصل شدن است

بوگدانوف

معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا، در گفت‌وگوی تلفنی با "خلیفه حفتر"، بر مواضع قاطع مسکو مبنی بر راه صرفاً سیاسی-دیپلماتیک برای حل اختلافات داخلی در لیبی تاکید کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، "میخائیل بوگدانوف" معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقایی در جریان مذاکراتی تلفنی با "خلیفه حفتر" فرمانده ارتش ملی لیبی، بر مواضع قاطع مسکو درباره حمایت از روش‌های صرفاً سیاسی-دیپلماتیک برای حل و فصل اختلافات بین طرفین مناقشه داخلی در این کشور تاکید کرد.

این گفت‌وگوی تلفنی شب گذشته و به ابتکارعمل طرف لیبیایی صورت گرفت.

وزارت امور خارجه روسیه با اعلام این مطلب، یادآور شد، "طرف روسی در این مذاکرات بر مواضع اصولی مسکو مبنی بر لزوم حمایت از روش‌های صرفاً سیاسی-دیپلماتیک برای حل و فصل اختلافات در جامعه لیبی و پیروی از اقدامات میانجی‌گرانه از سوی سازمان ملل و نماینده ویژه دبیرکل در امور لیبی، تاکید کرد. بوگدانوف همچنین بر ضرورت هماهنگی تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم و ایدئولوژی افراط گرایانه تاکید کرد.»

لازم به یادآوری است، "خلیفه حفتر" فرمانده ارتش ملی لیبی روز پنج شنبه به نیروهای تحت فرماندهی خود دستور دارد تا حمله به طرابلس، پایتخت این کشور برای آزادسازی آن از وجود گروه‌های تروریستی را آغاز کنند. رسانه های گروهی خبر داده‌اند که واحدهای ارتش در برخی مناطق جنوبی پایتخت مستقر شده‌اند. در عین حال "فیاض سراج" رئیس دولت وفاق ملی در طرابلس هم به نیروهای تحت کنترل خود دستور آماده باشد داده تا در صورت ضرورت از توان نظامی برای دفاع از ساختمان‌های مهم دولتی استفاده کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.