چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶

حداد عادل:

احیای «جاده ابریشم» الگوی روابط بین الملل را تغییر می‌دهد

1

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایده «یک کمربند، یک جاده» به معنی حضور کشورهای این مسیر در طرحی است که با اجرای آن روشی عادلانه جایگزین مناسبات ظالمانه حاکم بر روابط بین الملل شود.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، عضو کمیته اصلی حزب حاکم چین و وزیر ارتباطات و تبلیغات در شانگهای با غلامعلی حداد عادل رئیس هیئت عالی رتبه مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کرد.

حداد عادل در این دیدار ایده «یک کمربند، یک جاده» را به معنی حضور مردم کشورهای مسیر جاده ابریشم در طرحی دانست که امید می‌رود با اجرای آن سبک و روشی عادلانه جایگزین مناسبات ظالمانه حاکم بر روابط بین الملل شود.

وی هماهنگی طبیعت و صنعت در شانگهای و رویکرد مدیریت این شهر به توسعه توأم با حفظ طبیعت را قابل توجه توصیف کرد و گفت: روابط فرهنگی و شناخت دو ملت ایران و چین از یکدیگر کافی نیست و حضور هنرمندان دو کشور در جشنواره‌های فرهنگی می‌تواند به این شناخت کمک کند.

وزیر ارتباطات و تبلیغات حزب حاکم چین در شانگهای در این ملاقات، شانگهای را پایتخت اقتصادی چین و جی دی پی سالانه آن را سه تریلیون یوآن عنوان کرد و افزود: شانگهای، شهری باز است که بیش از ٢٠٠ هزار اتباع سایر کشورها بیش از ٩٠ هزار شرکت خارجی و ٨٠ دانشگاه و مرکز علمی را در خود جای داده و نقطه عزیمت اجرای طرح «یک کمربند، یک جاده» شناخته می‌شود.

«جو هویی لین» وزیر ارتباطات و تبلیغات حزب حاکم در شانگهای همچنین با اشاره به نخستین نمایشگاه بین المللیواردات چین در سال گذشته که با مشارکت ٧٢ کشور، بیش از هزار شرکت خارجی و ۴٠٠ هزار شرکت چینی در شانگهای برگزار شد، حضور ایران را در این نمایشگاه ارزنده و مغتنم خواند و گفت: ایران در بین ۲۹ کشوری که در امتداد جاده ابریشم قرار دارند، کشوری با اهمیت راهبردی خاص و غنای فرهنگی و تمدنی ویژه است.

در جریان این ملاقات، غلامعلی حداد عادل، کلان‌شهر تبریز را دومین شهر اقتصادی ایران توصیف کرد و با توجه به استقبال طرف چینی مقرر شد تفاهم برای خواهرخواندگی تبریز و شانگهای در دستور کار دستگاه‌های ذیربط در دو کشور قرار گیرد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.