چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳

الحوثی: عربستان علیه اماکن مقدس اسلامی توطئه می‌کند

م

رهبر جنبش انصارالله یمن ادعاهای سعودی‌ها درباره حمله نیروهای یمنی به مکه را رد و اعلام کرد کسانی که علیه مسجدالاقصی توطئه می‌کنند ممکن است علیه مسجدالحرام نیز توطئه کنند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن ادعاهای مقامات سعودی درباره حمله نیروهای یمنی به مکه را رد کرده و گفت کسانی که علیه مسجدالاقصی توطئه می‌کنند ممکن است علیه مسجد الحرام نیز توطئه کنند.

عبدالملک الحوثی با بیان اینکه آنچه که رسانه‌های سعودی ادعا می‌کنند، دروغی بزرگ و ادعایی نفرت انگیز است، گفت: «طرح این نوع ادعاهای دروغین از سوی رژیم سعودی که بر دروغ گویی و ادعاهای غیرواقعی تکیه دارد بعید نیست.»

وی تاکید کرد که منبع خطر اماکن مقدس از دو سمت است. یکی از سوی آمریکا، اسرائیل و طرفدارانشان و از سوی دیگر داعشی‌ها و تکفیری‌ها که همه مقدسات اسلامی را شرک می‌دانند.

رهبر انصارالله در ادامه گفت: «هر دو سمت که تهدیدی عملی برای مکه مکرمه و مدینه منوره به شمار می‌آیند با رژیم سعودی مرتبط هستند و رژیم سعودی یکی از بارزترین طرفداران آمریکا است و با اسرائیل رابطه دارد و همچنین از داعشی‌ها و تکفیری‌ها حمایت می‌کند.»

الحوثی اضافه کرد: «رژیم سعودی از اماکن مقدس برای اهداف سیاسی سوءاستفاده می‌کند و ثابت کرده است که امین هیچ یک از مقدسات اسلامی نیست.»

وی گفت: «کسانی که علیه مسجدالاقصی و مردم فلسطین توطئه می‌کنند و در معامله قرن ترامپ نقش اساسی دارند همان‌هایی هستند که برای مقدسات مسلمانان در مکه و مدینه مورد اعتماد نیستند.»

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.