سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵

بسیج کامل شهرداری تهران برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر روز قدس

ب

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از بسیج کامل همه امکانات شهرداری تهران برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر روز قدس خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: توجه ویژه به نگهداشت شهر در کلیه موارد مرتبط با خدمات شهری، عمرانی و ترافیکی و... در مناطق 22 گانه بخصوص مناطق درگیر با مسیرهای راهپیمایی، استقرار عوامل کارگری به منظور حفظ وضعیت نظافت معابر، شستشوی جداول، معابر، مخازن، المانهای ترافیکی و شهری بصورت ویژه در روز قبل از مراسم، پیرایش شهر و حذف زوائد فیزیکی و بصری نماها و  بازدید، شناسایی و رفع نقاط ناایمن مسیرهای راهپیمایی، رسیدگی به وضعیت انهار، باغچه ها، حذف شاخه های خشک درختان و ... در طول مسیرهای راهپیمایی، اجرای خط کشی محوری و گذرگاه عابر پیاده و رنگ آمیزی المانهای شهری در مسیرهای راهپیمایی و... از جمله موضوعاتی است که به شکل ویژه دنبال و اجرایی می‌شود.

معاون شهردار تهران به مجموعه اقدامات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران پرداخت و گفت: بکارگیری 125 رام قطار با سرویس دهی رایگان و هِدوی 4 دقیقه از ساعت 9 صبح  تا پایان مراسم، بکارگیری 30 دستگاه تاکسی ون رایگان در 4 مسیر(مسیرشماره 1 : خیابان وصال شیرازی حد فاصل بلوار کشاورز تا خیابان انقلاب اسلامی، مسیرشماره 2 : میدان حر تا میدان انقلاب اسلامی، مسیرشماره 3 : خیابان16 آذر حد فاصل بلوار کشاورز تا خیابان انقلاب اسلامی، مسیرشماره 4 : خیابان آزادی حد فاصل تقاطع شهید نواب صفوی-آزادی تا میدان انقلاب اسلامی)، بکارگیری580 دستگاه اتوبوس در 22 مبدا (شامل میادین، پایانه ها، شهرک های منتخب، مساجد، پایگاه ها، خطوط عبوری  و...) ، اختصاص پارکینگ های لازم برای وسایل نقلیه شخصی در چندین نقطه و مسیرهای منتهی به مراسم در سطح شهر تهران از جمله برنامه های این معاونت می باشد.

یزدانی در ادامه گفت: تهیه و توزیع پوستر ویژه برنامه های روز جهانی قدس به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی،اجرای کمپین «در هوای قدس»، نشست « در هوای قدس» و دیدار با چهره های شاخص حوزه قدس و فلسطین، برگزاری مسابقه بزرگ « شهر در حال و هوای قدس»، برپایی ایستگاه فرهنگی «در هوای قدس» شامل اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و... مجموعه اقداماتی است که توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی اجرایی می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران به اهم اقدامات حوزه معاونت خدمات شهری برای برپایی باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: هویت بخشی سیمای بصری شهر با استفاده حداکثری از ظرفیت تبلیغی موجود از جمله پرتابلها، بیلبوردها، عرشه پل ها و... خصوصا در مسیرهای ده گانه راهپیمایی، انجام تبلیغات محیطی در تلویزیون های شهری متناسب با روز جهانی قدس، نظارت بر انجام عملیات نظافت و پاکیزه سازی قبل، حین و پس از مراسم، هماهنگی در خصوص پشتیبانی مناطق درگیر مسیرهای راهپیمایی به منظور پاکیزه سازی معابر با تامین نیروهای کارگری و ماشین آلات مورد نیاز، رسیدگی به موضوعات فضای سبز مسیرهای راهپیمایی با پشتیبانی مناطق، استقرار نیروی آتش نشان به همراه خودروهای سبک و سنگین در مسیرهای ده گانه راهپیمایی،انجام بازدیدهای مستمر به منظور شناسایی و پیگیری رفع موارد ناایمن و... از جمله این اقدامات می باشد.

به گفته یزدانی شرکت شهر سالم  نیز با استقرار4 دستگاه آمبولانس بهمراه 8 نفر تکنسین فوریت های پزشکی و دو نفر پزشک در میادین (فلسطین،ولی عصر،چهار راه ولی عصر و درمانگاه منطقه 6 شهرداری) مستقر و در صورت لزوم به خدمات رسانی خواهند پرداخت.

یزدانی اظهار کرد: همچنین یگان حفاظت شهرداری تهران و شرکت شهربان و حریم بان نیز در طول مراسم ضمن استقرار عوامل و خودروها در طول مسیر،  نسبت به برنامه ریزی در خصوص حفظ انضباط اجتماعی و پوشش نقاطی که احتمال حضور دستفروشان و بساط گستران وجود دارد ، اقدام خواهد نمود.

وی در ادامه تصریح کرد: سازمان بسیج شهرداری تهران نیز با برپایی 1 غرفه فرهنگی در مسیر راهپیمایی در محدوده چهارراه ولیعصر(عج) ، تهیه پلاکارد به تعداد 6000 عدد و...  برنامه های مختلف و متنوعی را به اجرا در خواهد آورد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.