شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰

ترامپ: چین و ایران منتظر فردی ساده لوح به جای من هستند تا با او توافق کنند!

ترامپ

ترامپ مدعی شد چین و ایران منتظر هستند فرد دیگری مانند «جو بایدن» جای او بیاید و بتوانند هر توافقی را که دوست دارند به دست آورند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، رئیس‌جمهور آمریکا با انتقاد تند از اقدام فرانسه در وضع مالیات برای برخی شرکت‌های آمریکایی مدعی شد چین و ایران منتظر هستند فرد دیگری مانند جو بایدن جای او بیاید و بتوانند هر توافقی را که دوست دارند با او به دست آورند.

ترامپ بعد از نشستی در دفتر ریاست جمهوری، در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اقدام فرانسه گفت اطلاع دارید که فرانسه بر شرکت‌های ما مالیات وضع کرده است؛ این کار اشتباهی است و نباید این کار را انجام می‌دادند. من هم ممکن است این کار را بکنم (اعمال تعرفه بر محصولات فرانسوی).

وی ادامه داد: آن‌ها کار درستی انجام نداده اند. آن‌ها بر شرکت‌های ما مالیات وضع کرده اند، این ما هستیم که بر شرکت‌های خود باید مالیات وضع کنیم و قرار نیست آن‌ها این کار را بکنند. فرانسه این کار را کرد و من گفتم که این کار را نکن، زیرا اگر این کار را انجام دهید من هم مجبور خواهم شد برای شراب شما تعرفه، مالیات یا هر چیز دیگری وضع کنم. در حال حاضر روی این مساله کار می‌کنیم.

ترامپ ادامه داد: من با رئیس‌جمهور فرانسه صحبت کردم، روابط خوبی هم با وی دارم، ولی آن‌ها نباید چنین کاری می‌کردند. قبلا آن‌ها از آمریکا سوء استفاده می‌کردند، ولی نه وقتی من رئیس‌جمهور باشم!

وی تصریح کرد: حال ما میلیاردها دلار خود را از چین باز پس می‌گیریم، نمی‌دانم توافقی با این کشور صورت بگیرد یا نه، دیدار پشت دیدار صورت می‌گیرد و شخصا گمان نمی‌کنم بتوانیم با چین توافقی امضا کنیم. اگر من دو درصد هم احتمال پیروزی در انتخابات را از دست بدهم، چینی‌ها می‌گویند بگذارید صبر کنیم شاید ترامپ بازنده شد و توانستیم با یک نفر ساده لوح دیگر توافق کنیم، مانند کسانی که اجازه داده اند این وضعیت دهشتناک بر کشور ما روی دهد.

ترامپ گفت: پولی که از آمریکا خارج می‌شد چین را ساخته است و من چین را ملامت نمی‌کنم، من آمریکا را به خاطر اینکه اجازه داده است چنین اتفاقی روی دهد ملامت می‌کنم.

رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد: خواه جای رئیس‌جمهور شی باشم یا ایران؛ ایران می‌خواهد توافق به دست آید و این را الان به شما می‌گویم، اگر جای ایران هم بودم پیش خودم می‌گفتم صبر می‌کنم جو بایدن خواب آلود جای ترامپ بیاید. با جوی خواب آلود می‌توانیم هر توافقی را به دست بیاوریم بی آنکه وی بفهمد چه اتفاقی می‌افتد.

رئیس‌جمهور آمریکا با تمجید از بوریس جانسون مدعی شد وی نخست‌وزیر فوق العاده‌ای است و انگلیس و آمریکا می‌توانند چندین برابر میزان فعلی مبادلات داشته باشند.

ترامپ گفت هم اکنون با جانسون صحبت کردم و همین الان تلفن را زمین گذاشتم. وی مرد خوبی است، با من هم دوست است و روابط بسیار خوبی با هم داریم.

وی ادامه داد: بوریس می‌تواند نخست‌وزیر فوق العاده‌ای باشد و من پیش بینی می‌کنم نخست‌وزیر فوق العاده‌ای باشد. وی هر آنچه که لازم است، در اختیار دارد و انگلیس مدت‌ها بود که به (فردی مانند) وی نیاز داشت و باید دید چه می‌شود.

رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد: زمانی که با ملکه بودیم، مدت زمان زیادی با بوریس بودم. چند روزی که در انگلیس بودم تجربه‌ای بسیار فوق العاده بود، ملکه زن فوق العاده‌ای است و ما روابط بسیار خوبی داشتیم. من اکنون با بوریس صحبت کردم، به وی تبریک گفتم و فکر می‌کنم کارش فوق العاده باشد.

ترامپ گفت: ما در حال حاضر روی توافق تجاری کار می‌کنیم که می تواند توافقی بسیار مهم باشد. ما می‌توانیم سه تا چهار برابر (میزان فعلی) کار کنیم و در واقع روابط آن‌ها با اتحادیه اروپا دست و بال ما را در مساله تجارت بسته است. می‌توانیم سه تا چهار پنج برابر میزان فعلی با بریتانیا یا انگلیس یا هر اسمی که می‌گذارید تجارت و کار کنیم. انتظارمان نیز همین است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.