سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳

فیش ۱۵ میلیونی مدیری که نصف حقوقش را نمی‌گیرد!

فیش نجومی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری می‌گوید خواسته حقوق دریافتی‌اش نصف سقف قانونی باشد، با این حال آنچه وی منتشر کرده نشان می‌دهد مدیرعامل صندوقی که متوسط دریافتی حقوق بگیرانش ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان استبا وجود چشم پوشی از نصف حقوقش، هنوز هم حدود ۱۵ میلیون تومان دریافتی دارد.

قدس آنلاین: سید میعاد صالحی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در تازه‌ترین یادداشت اینستاگرامی نوشت: «۱- در مراسم تشییع مرحوم دکتر نوربخش که آبان سال گذشته مقابل بیمارستان میلاد تهران برگزار می‌شد، بنده نیز حضور داشتم. در آن مراسم، دکتر ربیعی خاطره قابل تأملی از مرحوم نوربخش نقل کردند. ایشان با اشاره به دلسوزی آن مرحوم برای کارگران و بازنشستگان گفت که مرحوم نوربخش خواسته بود که نصف حقوق دریافتی‌اش را به سازمان تأمین اجتماعی برگرداند.

آن روز به ارادت بنده و سایر حاضرین نسبت به مرحوم دکتر نوربخش افزوده شد. در آن لحظات آرزو کردم که ای کاش این کار ایشان، علاوه بر یک حرکت ارزشمند فردی، به یک رسم و گفتمان رایج در میان مسؤولان کشور تبدیل می‌شد.

۲- در برنامه زنده تلویزیونی، وقتی مجری مقدار حقوقم را پرسید، گفتم که حکم حقوقم هنوز صادر نشده، اما وقتی صادر شود، قطعا بسیار کمتر از سقف قانونی خواهد بود و آن را به اطلاع مردم خواهم رساند. پرسید سقف قانونی چقدر است؟ گفتم حدود ۳۰ میلیون تومان.

۳- حکم حقوقم چند روز پیش صادر شد و خواستم که مجموع دریافتی‌ام نصف میزان قانونی باشد. »

اقدام این مدیر جوان که برخی از رسانه‌ها هنگام انتصابش از او به عنوان نخبه یاد کردند،  قابل تقدیر است و امید می‌رود همانگونه که او آرزو دارد دیگر مدیران کشوری و دولتی نیز به این حرکت بپیوندند، اما آنچه در این میان نباید از نظر دور داشت، اختلاف یا شاید رساتر باشد بگوییم شکاف عمیق میان حقوق مدیران به ویژه با مستمری بگیران و بازنشستگان است.

مدیر صندوق بازنشستگی کشور که سالهاست با مشکلات ملی دست و پنجه نرم می‌کند و با کمک دولت قادر به پرداخت حقوق بازنشستگان است با وجود انصراف از دریافت نیمی از حقوق خود و بازگرداندن آن به صندوق، بیش از ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دریافتی دارد.

مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشور پس از انتصابش فهرستی از حقوق‌های نجومی برخی از مدیران شرکتهای زیر مجموعه این صندوق را علنی کرد که پرداختی‌های بالا ۴۰ و ۵۰ میلیون بین آنها جناجال زیادی به پا کرد و ابهام‌های زیادی را برای افکار عمومی بوجود آورد.

این درحالی است که به گفته جمشید تقی‌زاده مدیرعامل پیشین این صندوق، در اسفند ماه ۹۷ میانگین حقوق بازنشستگان کشوری  ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بوده است که با مصوبه بودجه سال ۹۸ بطور میانگین ۵۰۰ هزار تومان به این رقم افزوده شده است. در بخش کارگری اما میانگین حقوق به مراتب پایین تر از اینهاست.

انتهای پیام/

نظرات

 • ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۱۷:۵۳
  0 0
  شرمنده مون کردن
 • ش ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۱۷:۵۴
  0 0
  شرمنده مون کردن
 • ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۱۸:۲۲
  1 0
  دمش گرم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.