جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳

وزیر علوم:

وجود مفاخر همدلی وهمبستگی ملت ها را تعمیق می بخشد

به مناسبت روز پزشک

همدان - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وجود مفاخر همدلی و همبستگی ملت‌ها را تعمیق می‌بخشد و پیوستگی کشورهای همسایه را درپی دارد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین ، منصور غلامی شامگاه پنج شنبه در آیین بزرگداشت سالروز ولادت بوعلی سینا و روز پزشک با تبریک روز پزشک به پزشکان و فعالان حوزه پزشکی و با گرامیداشت «روز همدان» اظهار داشت: خاک ایران زمین با ریشه‌های عمیق فرهنگی مشاهیر زیادی را در خود دیده و ملت ایران همواره دانشمندان و مفاخر خود را بزرگ می‌دارد.
وی با بیان اینکه به همدانی بودنم افتخار می کنم چرا که همدان مدفن ابن سینا از شخصیت های بی بدیل جهان است که بعد از اسلام از شخصیت های نادر جهان بود و از جنبه های مختلف تخصص داشت، اضافه کرد: پزشکی تنها یکی از  تخصص های بوعلی سینا بوده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه همدان به لحاظ سرمایه های علمی مشاهیر عظیمی دارد که شاخ و برگ دانش پژوهشی را برافراشته اند، گفت: وجود مفاخر همدلی و همبستگی ملت‌ها را تعمیق می‌بخشد و پیوستگی کشورهای همسایه را در پی دارد.
غلامی داشته‌های فرهنگی، علمی و فنی را سرمایه ملی دانست و با بیان اینکه تمام این داشته های غنی سرمایه ملی ما هستند که در راستای همدلی و همبستگی باید از آنها استفاده کرد، افزود: در دنیا از طریق این شخصیت ها پیوستگی  و همدلی ملل دنیا به ویژه سرزمین هایی که روزی در اختیار ایران بودند و مستکبران آنها را در مرز و بوم سیاسی قرار دادند را می توان قوت بخشید.
همدان ۵۰۰ سال پایتخت امپراطوری ایران
استاندار همدان ، در آیین بزرگداشت بوعلی سینا و روز پزشک و روز همدان که  در محوطه آرامگاه بوعلی سینا برگزار شد، گفت: همدان ۵۰۰ سال پایتختی امپراطوری ایران را در کارنامه خود داشته و ۳۵۰۰ سال مدنیت در دل خود دارد به طوری که هیچ شهری در جهان به قدمت و پابرجایی همدان وجود ندارد.
استاندار همدان بابیان اینکه مردم جای جای استان همدان همواره حافظ آرمان های انقلاب بوده به طوریکه ۱۳ همدانی به فرمان مقام معظم رهبری مقام سرداری گرفتند، گفت: همدان یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی دارد که یک هزار و ۶۱ اثر آن ثبت ملی شده است.
نمونه ای از تمام یافته های دنیا در همدان وجود داردهمدان قطب درمانی غرب کشور است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز بابیان اینکه ۱۸تا ۲۲درصد بیماران پذیرش شده در همدان غیربومی هستند، گفت: همدان به عنوان قطب درمانی غرب کشور از سرریز شدن بیماران به تهران جلوگیری می‌کند.

 رشید حیدری مقدم به وجود بیش از یک هزار و ۵۰۰ پزشک و رزیدنت در همدان اشاره کرد و گفت: از این تعداد یک‌هزار و ۳۰۰ نفر پزشک و ۲۰۰ رزیدنت هستند.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا ۶ هزار و ۵۰۰ دانشجو در مقاطع کاردانی تا فوق تخصص و ۵۰۰ عضو هیئت علمی در تمام رشته‌های بالینی حوزه پزشکی و ۲ رشته فوق تخصصی دارد،   گفت: تمام رشته ها مختص پزشکی نیست و در دندانپزشکی نیز رشته های تحصیلی پذیرش دانشجو دارد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.