یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

نماینده روسیه در وین: گام سوم ایران ارسال علامتی قاطع برای اروپاست

روسبه

نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأکید کرد: گام سوم ایران در کاهش تعهدات برجامی را نباید حادثه‌ای غم‌انگیز دانست و این تصمیم‌گیری علامت دوباره‌ای درباره لزوم توازن منافع در چارچوب توافق هسته‌ای است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، "میخائیل اولیانوف" نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین، از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که تصمیم ایران برای استفاده از سانتریفوژهای جدید را نباید مسئله‌ای غم انگیز ارزیابی کرد، این اقدام همچنان تحت نظارت آژانس قرار دارد و ارسال علامت مجددی از سوی تهران درباره ضرورت ایجاد توازن منافع در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته‌ای این کشور است.

این دیپلمات در صفحه تویئتر خود نوشت: «تصمیم گیری ایران برای استفاده از سانتریفوژهای بیشتر را نباید بیش از اندازه غم انگیز ارزیابی کرد. البته باید قبول کرد که این اقدام خارج از توافقات در چارچوب برجام است، ولی همچنان تحت کنترل آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد و هیچ تهدیدی در این رابطه وجود نخواهد داشت. این اقدام مقامات تهران تنها یک ارسال علامت  قاطع در این باره است که لازم است تا توازن منافع در چارچوب توافقنامه هسته‌ای برقرار شود.»

لازم به یادآوری است، "بهروز کمالوندی" سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز گذشته (شنبه) اعلام کرد که تهران روز جمعه یک زنجیره شامل 20 سانتریفوژ نسل جدید "IR-6" برای غنی سازی اورانیوم  را مورد بهرهبرداری قرار داده و در ادامه نیز زنجیره ای شامل 30 سانتریفوژ "IR-6" و همچنین شامل 20 سانتریفوژ "IR-4" را نیز راه اندازی خواهد کرد. به گفته وی، مرحله سوم کاهش تعهدات ایران در چارچوب توافقنامه هستهای، اهمیت ویژه‌ای دارد، برای اینکه فعالیت‌های تحقیقاتی در عرصه انرژی اتمی دیگر هیچ محدودیتی نخواهند داشت.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.