چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

با انتشار یک عکس در فضای مجازی

دانشگاه علوم پزشکی قم در خصوص پذیرش بیماران روستایی پاسخ داد

تخت بیمارستانی

قم- طی روزهای اخیر انتشار یک عکس با موضوع عدم پذیرش بیماران روستایی، کمیته امداد، جانبازان و اتباع در بیمارستان کامکار در فضای مجازی خبر ساز شد از همین رو دانشگاه علوم پزشکی قم در واکنش به برخی شایعات و شبهه ها پیرامون این عکس و امتناع از پذیرش بیماران روستایی و جانبازان به منظور تنویر افکار عمومی اطلاعیه ای را منتشر و توضیحاتی را ارایه کرد.

قدس آنلاین؛ گروه استان ها: در این اطلاعیه آمده است که هیچگونه محدودیتی در پذیرش بیماران روستایی، کمیته امداد، جانبازان واتباع در بیمارستان کامکار صورت نگرفته است.

در این اطلاعیه عنوان شده است: مطلب فوق مربوط به واحد پذیرش بیمارستان نبوده و آمار موجود نشان دهنده پذیرش کلیه بیماران با دفترچه های فوق در این مرکز است، پس از بررسی های به عمل آمده مشخص گردید، مطلب فوق در واحد پذیرش سرپایی آزمایشگاه بیمارستان توسط سوپروایزر نصب شده و این موضوع مطلقاً به منزله عدم پذیرش بیماران فوق نیست و صرفاً جهت اطلاع منشی‌های شیفت‌های مختلف با توجه به تغییرات در نحوه پوشش بیمه‌ها بوده است که جهت تایید این مطلب آمار پذیرش سرپایی آزمایشگاه این مرکز در ماه‌های ابتدایی سال ۹۸ به تفکیک نوع بیمه مشخص است که نشان دهنده بیشترین آمار پذیرش سرپایی ماهانه در بین بیمارستان‌های دولتی است.

در ادامه این اطلاعیه تاکید شده است: دفترچه های بیمه کمیته امداد از ابتدای سال ۹۸ به دفترچه ایرانیان و سایر اقشار نظام ارجاع یک تغییر یافته است و دفترچه های کمیته امداد فاقد اعتبار است ضمن اینکه دفترچه‌ای با عنوان دفترچه بیمه جانباران وجود ندارد به عبارتی بیمه نیروهای مسلح دارای سه صندوق کارمندی، جانبازان و وظیفه است که در این مرکز همگی پذیرش می‌شوند.

اطلاعیه ادامه یافته است: دفترچه های بیمه روستایی نیز طبق قوانین وزارت متبوع در دو صندوق ارجاع مستقیم از پزشک خانواده یا عنوان روستایی مرکز بهداشت و ارجاع از پزشک خانواده و درخواست از طرف متخصص قابل پذیرش است و دفترچه بیمارانی که فاقد مهر ارجاع باشند، قابل پذیرش به صورت بیمه نیست.

دانشگاه علوم پزشکی قم در اطلاعیه خود افزوده است: دفترچه های بیمه همگانی و اتباع نیز به شرطی که توسط پزشکان دولتی ویزیت شده باشد، قابل پذیرش به صورت بیمه‌ای است و در غیر این صورت به صورت آزاد پذیرش می‌شود.

اطلاعیه حاکی است: آمار پذیرش سرپایی آزمایشگاه بیمارستان کامکار قم در ماه‌های ابتدایی ۹۸ نشان می‌دهد که در این بیمارستان ۳۵۹۲ بیمار به آن بخش مراجعه کرده که از این تعداد ۱۵۴ نفر دارای دفترچه بیمه روستایی، ۴۲۰ نفر دارای دفترچه بیمه ایرانیان و سایر اقشار نظام ارجاع که براساس بخش نامه جدید بیمه، مددجویان محترم کمیته امداد ذیل این گروه قرار می‌گیرند و ۵۹ نفر مراجعین با دفترچه بیمه نیروهای مسلح که جانبازان ارجمند هم ذیل دفترچه بیمه نیروهای مسلح هستند، پذیرش شده‌اند و حضور سرزده هر یک از شهروندان شریف استان، گویای این مطلب است که پذیرش جانبازان سرافراز نظام که مایه افتخار کشور هستند و عزیزان زحمتکش روستایی و کمیته امداد در این بیمارستان هیچ زمانی قطع نشده است.

در این اطلاعیه آمده است: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، ضمن قدردانی از رسانه‌های استان که دغدغه پیگیری مشکلات مردم را دارند و بر مبنای اصول حرفه‌ای خبرنگاری پس از اطمینان از عدم اجرای محتوای تصویر منتشر شده، از درج آن خودداری کرده‌اند، به اطلاع می‌رساند، مصاحبه درج شده در یکی از رسانه‌های خبری از قول دکتر خدادی رئیس بیمارستان تکذیب شده و ایشان هیچ گونه مصاحبه‌ای با هیچ رسانه‌ای را انجام نداده است.

اطلاعیه حاکیست: از رسانه‌های فعال در فضای مجازی درخواست می‌شود به منظور جلوگیری از بروز شایعات و دامن زدن به مسائلی که موجب خدشه دار شدن اعتماد مردم به مقوله مهم سلامت می‌شود، قبل از انتشار هر گونه مطلبی، صحت آن را از طریق روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم جویا شوند.

در روزهای اخیر در برخی از کانال‌های خبری تصویری از بیمارستان کامکار قم منتشر شده که از آن به عنوان عدم پذیرش بیماران روستایی، کمیته امداد، جانبازان واتباع یاد شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.