شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵

روسیه خواستار شروع دوباره مذاکرات میان آمریکا و طالبان شد

طالبان

وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه طالبان آماده ادامه مذاکرات با آمریکا هستند خواستار شروع دوباره روند مذاکرات بین واشنگتن با گروه طالبان شد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، در حالیکه یک هیات ارشد از طالبان افغانستان به مسکو سفر کرده است وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که مذاکرات بین طالبان با آمریکا باید ادامه یابد. 

براساس این گزارش، رئیس هیات طالبان در سفر به مسکو نیز گفته است که این گروه آماده ادامه مذاکرات با واشنگتن است. 

براساس گزارش خبرگزاری تاس، یک سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: مسکو بر شروع دوباره مذاکرات بین طالبان و آمریکا تاکید دارد و طالبان نیز بر آمادگی خود برای ادامه این مذاکرات تاکید کرده‌اند.

«محمد سهیل شاهین» سخنگوی طالبان در دفتر این گروه در دوحه روز جمعه به خبرگزاری تاس گفت که گروه طالبان با فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه و مدیر کل دفتر آسیای وزارت خارجه این کشور دیدار و درباره تحولات اخیر در روند صلح افغانستان رایزنی کرده است.  

در حالیکه به گفته برخی منابع مذاکرات میان طالبان و آمریکا تا حصول یک توافق پیش رفته بود «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته مذاکرات با طالبان را به بهانه انفجار یک بمب در کابل متوقف کرد.

قرار بود روز 8 سپتامبر مذاکره‌ای میان آمریکا با طالبان و با حضور «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان برگزار شود. 

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا بعد از این تصمیم به شبکه ان بی سی نیوز گفت که «زلمای خلیل زاد» فرستاده آمریکا در امور افغانستان به واشنگتن فراخوانده شده است. با این حال پامپئو ابراز امیدواری کرد که مذاکرات با طالبان دوباره از سر گرفته شود اما تاریخی برای آن اعلام نکرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.