یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی:

ظهور امام زمان(عج) وعده سید الشهدا در روز عاشورا را محقق خواهد کرد

آیت الله علم الهدی

امام جمعه مشهد مقدس گفت: روز ظهور امام زمان(عج) روز تحقق وعده سید الشهدا است که می‌گوید جدم برای اصلاح کشورها قیام کرد و قیام من ادامه و پایان قیام عاشورا است.

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی  در محفل عزای سید الشهدا که در خیمة الانتظار مشهد برگزار شد، گفت: سید الشهدا هدف از قیام‌ خودشان را اصلاح در شهرها و کشورها اعلام می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: از روز قیام سیدالشهدا تا به امروز ۱۳۸۰ سال قمری می‌گذرد و اگر این قیاس را در نظر بگیریم و کشورها چه اسلامی و چه غیراسلامی را بررسی کنیم نه تنها اصلاحی به‌وجود نیامده بلکه فساد کشورها را فرا گرفته است.

وی بیان کرد: عزیزان ما که ظرفیت بالایی از استعداد و فرهنگ دارند وقتی جوانب انقلاب کربلا را بررسی می‌کنند، دچار شبهه می‌شوند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: شبهه‌ای که بیان می‌کنند این است که انقلابی که با بلاهای بسیاری همراه بود و با اسارت اهل بیت سید الشهدا ماهیت فیزیکی‌اش تمام شد، اما هدف از قیام عاشورا که اصلاح کشورها بود را مشاهده نمی‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با طرح این سؤال که آیا انقلاب کربلا شکست خورده است؟ خاطرنشان کرد: نگاه دیگری به قیام عاشورا می‌شود که سبب حفظ دین شده است و شبه دیگری هم پیش می‌آید که آیا دین حفظ شده است؟

وی با بیان اینکه انقلاب پیروزی یا شکستش بعد از پایان آن مشخص می‌شود، ادامه داد: ما ۸ سال جنگ تحمیلی را در کشور خود دیدیم و روزی که هواپیماهای رژیم بعث به آسمان کشور آمد و کمتر از یک هفته ۱۵۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ما اشغال شد، آیا آن روز می‌توانستیم تصور کنیم که ما شکست خورده‌ایم و یا پیروز شدیم؟ ما ۸ سال جنگیدیم و سپس مشخص شد که ما پیروز شدیم.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: در انقلاب کربلا هم جریان همین است، انقلاب کربلا در روز عاشورا شروع شد و هنوز ادامه دارد و تمام نشده است، بنابراین نمی‌توانیم راجع به پیروزی یا شکست انقلاب کربلا نظر قطعی بدهیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه آرزوسازی درباره جریانی که قابل تصور نیست امری لغو است، گفت: ریان ابن شبیب که ۱۵۰ سال بعد از کربلا می‌زیست امام معصوم به او دستور داد که کربلا را تخیل کند پس اگر چنین چیزی محال باشد کار درستی نیست و لغو و بیهوده است.

وی متذکر شد: از آنجایی که امام معصوم کار بیهوده‌ای انجام نمی‌دهد، پس نتیجه می‌گیریم کربلا هنوز در جریان است و ادامه دارد.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه امام زمان وقتی ظهور می‌کند به دیوار کعبه تکیه می‌دهد و می‌گوید ای اهل عالم جد غریبم را با لب تشنه در کربلا کشتند، افزود: هدف امام روضه‌خوانی نیست بلکه اعلام می کند که قیام من ادامه و پایان قیام عاشورا است، پس آن روز می‌توان قضاوت کرد که قیام کربلا شکست خورده یا پیروز است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی عنوان کرد: روز ظهور امام زمان(عج) روز تحقق وعده سید الشهدا است که می‌گوید برای اصلاح کشورها قیام کردم.

وی با اشاره به اینکه شبهه دیگری هم مطرح می‌شود که چرا در همان زمان انقلاب پیروز نشد که این همه فساد و جنایت در دنیا زیاد نشود؟، تاکید کرد: پاسخ این است که مردم باید آماده پذیرش اصلاح جامعه باشند، چنانچه هر سال می‌بینیم عزاداری‌های امام حسین(ع) پر رونق‌تر می‌شود، پس نشان از آماده شدن مردم دارد.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار کرد: جریان عاشورا جریانی است که در همه عالم پخش شده است و حاکم بر عواطف و احساسات همه مردم جهان است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خطاب به جوانان گفت: شما جوانان هم اکنون در صف یاران امام حسین(ع) هستید و در جریان کربلا قرار دارید، خودتان را ارزیابی کنید که چقدر با امامتان هستید و در چه دسته‌ای قرار می‌گیرید؟ چرا که در روز عاشورا عمر سعد هم گریه کرد، یاران امام هم گریه کردند.

وی تصریح کرد: انقلاب کربلا نسل به نسل منتقل و در هر نسل قوی‌تر می‌شود، تا به زمان ظهور حضرت مهدی(عج) برسد و مهر پیروزی انقلاب حسین(ع) را امام زمان(عج) آن روز بزند.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: علت اینکه زیارت ناحیه مقدسه به امام زمان(عج) نسبت داده می‌شود، این است که وقایعی در این زیارت نقل شده است که در هیچ مقتلی نیست، پس سرچشمه‌ این روایت‌ها باید مقام معصومی باشد که وقایع آن روز را ببیند، برای همین این زیارت زیارتی است که وجود مقدس امام زمان(عج) خواندند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.