شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی:

دستگاه قضایی از بخش تولید حمایت می کند

بخش تولید

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: نگاه دستگاه قضایی به تولید، اشتغال و فعالیت های صنعتی، حمایتی بوده و در این راستا از بخش تولید این استان حمایت کرده است.

به گزراش قدس آنلاین ؛ غلامعلی صادقی روز شنبه در دیدار با مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی با تأکید بر رفع موانع تولید، ایجاد اشتغال در واحدهای صنعتی را مهم دانست و افزود: تولید و اشتغال و مسائل صنعتگران و کارآفرینان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تمام مسائل در این حوزه ها با دقت بررسی و رصد می شود. 

وی اظهار داشت: یکی از الزامات امسال، ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی است و بر همین اساس صحت، دقت و سرعت در تمام فرآیندهای رسیدگی در حوزه صنعت سرلوحه تصمیم گیری ها و اقدامات دستگاه قضایی می باشد و با صیانت از سرمایه گذاری قانونی و حمایت از صنعتگران و کارآفرینان، آنان را در مسیر تولید یاری می کنیم که در این راستا تلاش جهادی در شرایط جنگ اقتصادی از تمام دستگاه های اجرایی مورد انتظار است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: ۴۹ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در این استان وجود دارد که واگذاری زمین به صاحبان صنایع در ۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی از این تعداد در حال انجام است و باقی آنها در حال آماده سازی برای سرمایه گذاران می باشد.

مسعود مهدی زاده مقدم افزود: ۴۶ درصد از کل واحدهای صنعتی خراسان رضوی، ۲۳ درصد از سرمایه گذاری صنعتی و ۳۸ درصد از اشتغال حوزه صنعت استان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی قرار گرفته اند و با تشویق ها و تخفیف هایی که برای سرمایه گذاران صورت گرفته، جذابیت های لازم ایجاد شده است تا سرمایه گذاران بیشتری به شهرک‌ها و نواحی صنعتی وارد شوند. 

وی اظهار داشت: حمایت های همه جانبه دستگاه قضایی استان از صنعتگران باعث شده است برای واحدهای صنعتی و تولیدی در روند توسعه صنعتی، فرصتی برای پیشرفت صاحبان صنایع ایجاد شده و مشکلات آنها حل شود.

وی گفت: صنعتگران دغدغه ای برای مسائل حقوقی خود ندارند زیرا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات آنها توسط دستگاه قضایی در قالب کمیسیون حمایت از سرمایه گذاران حل و امنیت خاطر برای آنها فراهم می شود و این مهمترین مسئله در روند پیشبرد طرح های اقتصادی یک صنعتگر و سرمایه گذار است ضمن آنکه تمام ارکان نظام در استان تلاش بسیار برای رفع مشکلات تولیدکنندگان به عنوان جهادگران اقتصادی انجام داده اند. 

مدیر عامل شرکت شهرک‌ های صنعتی خراسان رضوی افزود: امسال ۲ وظیفه تأمین زیرساخت ها برای شروع سرمایه گذاری و تسهیل امور صنایع کوچک بر اساس اهداف رونق تولید برنامه ریزی شده و سه برنامه ویژه شامل راه اندازی کلینیک کسب و کار، نهضت ساخت داخل و توسعه بازار و فروش واحدهای صنعتی و تولیدی اجرا شده و از تمام ظرفیت ها برای پیشبرد اهداف در این زمینه ها به منظور ایجاد و توسعه تولید و اشتغال استفاده شده است.

خراسان رضوی پنج هزار و ۷۰۶ واحد تولیدی با سرمایه گذاری ۱۹۵ هزار و ۶۵۱ میلیارد ریال و اشتغال زایی برای ۱۹۶ هزار و ۶۵۱ نفر دارد که هفت درصد تعداد، ۶ درصد سرمایه گذاری و هشت درصد اشتغال صنعتی کشور را شامل می شود.

ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.