سه‌شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹

با وجود رسیدن شاخص آلودگی به 157 در روز گذشته

هوای مشـهد روبه بهبود است

آلودگی هوا

دیروز مشهد یکی از آلوده‌ترین روزهایش را در طول سال 98 تجربه کرد. طوری که شاخص آلاینده‌های معلق در هوا از نماد 150 هم فراتر رفت و به 157 رسید.

هاشم رسائی‌فر/

دیروز مشهد یکی از آلوده‌ترین روزهایش را در طول سال 98 تجربه کرد. طوری که شاخص آلاینده‌های معلق در هوا از نماد 150 هم فراتر رفت و به 157 رسید. این شرایط در حالی رقم خورد که عبور شاخص از 140 برای گروه‌های حساس و آسیب‌پذیر از جمله کودکان و خردسالان شرایط خاص اعلام شده و این گروه‌ها تا حد امکان نباید از خانه خارج شوند. در همین راستا با اینکه روز اول مهر بود و روز بازگشایی مهدهای کودک‌ در مشهد تعطیل اعلام شد اما مدارس در تمامی مقاطع باز بود. در مجموع هوای دیروز مشهد در شرایط ناسالم و خطرناکی قرار داشت که خیلی از شهروندان مشهدی از این وضعیت گلایه‌مند بودند.

گرچه شاخص آلایندگی هوا دیروز تا 157 بالا رفت اما به تدریج افت داشت و تا بعد از ظهر به زیر 125 رسید. با این وجود آنچه مورد سؤال است این است که اوضاع برای امروز(سه‌شنبه) به چه شکلی خواهد بود؟

محمد عرفانی، معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی درخصوص وضعیت هوای مشهد در دیروز و امروز گفت: شاخص آلایندگی هوای مشهد دیروز در شروع صبح تا 157 رسید اما به تدریج این شاخص افت کرد و به 139 کاهش یافت و تا این لحظه(بعد از ظهر) تا 122 هم افت داشته این یعنی اینکه آلایندگی هوا رو کاهش بوده و مشکلی در این باره وجود ندارد.

وی در مورد اینکه چقدر احتمال تعطیلی مدارس با شرایط هوایی فعلی وجود دارد، اظهار کرد: فعلاً شاخص آلایندگی رو به کاهش است و با این شاخص بعید می‌دانم مدارس تعطیل شوند چون شرایط نشان می‌دهد هوا به وضعیت پایداری رسیده مگر اینکه اتفاق دیگری بیفتد و شاخص بالا برود که در این شرایط ، جلسه کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوا استان تشکیل و در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.