چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵

انصارالله: چاره‌ای برای سعودی‌ها جز فرار به سوی اربابان آمریکایی‌شان نمانده است

عبدالسلام

سخنگوی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد عربستان به خاطر مقاومت یمنی‌ها، در هم شکسته به همین علت رژیم سعودی چاره‌ای ندارد جز آنکه به سوی اربابان آمریکایی خود فرار کند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد آمریکا عادل الجبیر دروغگو را جلو انداخته است تا از داخل خاک این کشور آغاز تجاوز علیه یمن را اعلام کند.

محمد عبدالسلام گفت: «الجبیر با خودشیفتگی تمام گفته است سعودی‌ها به زودی جنگ در یمن را به سود خود پایان می‌دهند.»

سخنگوی انصارالله گفت: «از آنجا که عربستان به خاطر مقاومت یمنی‌ها، در هم شکسته است وزیر مشاور در امور خارجه رژیم سعودی چاره‌ای ندارد جز آنکه به سوی اربابان آمریکایی خود فرار کند و از آن‌ها کمک بخواهد.»

عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در سخنانی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل ضمن متهم کردن ایران به حمله به آرامکو مدعی شد: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد سلاحی که در حمله به آرامکو استفاده شده ایرانی است.

او افزود: در بسیاری از موضوعات منطقه‌ای و بین المللی با آمریکا هم نظر هستیم. به همکاری با متحدان ادامه می‌دهیم تا به گزینه‌های مناسبی در تعامل با ایران برسیم.

الجبیر گفت: می‌خواهیم که حتی الامکان جنگی رخ ندهد، اما دست بسته نخواهیم نشست. از نزدیک با آمریکا در مورد پرونده ایران همکاری داریم.

او در سخنانی مداخله‌جویانه افزود: ایرانی‌ها برای مذاکره جدی نیستند؛ می‌خواهند تحریم‌ها لغو شود تا وقت کشی کنند.

این در حالیست که انصارالله یمن حمله پهپادی هفته گذشته به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان را بر عهده گرفته است. به دنبال این حادثه، واشنگتن با سیاست ابهام‌افکنی آشکارا و بدون حتی ارائه یک مدرک و دلیل تهران را عامل اصلی این حمله دانست. ریاض و انگلیس نیز به تبعیت از این سیاست‌های آمریکا تلویحا و گاه به روشنی ایران را پشت این حملات اعلام کردند.

این مقام سعودی همچنین مدعی شد: عربستان در بمباران‌های خود در یمن دقیق بوده است، اما رسانه‌ها هر اتفاقی که می‌افتد ما را سرزنش می‌کنند! خوش بین هستیم که به زودی راه حلی برای یمن پیدا شود.

او همچنین در بخش دیگری از سخنانش مدعی شد: ما جمال خاشقچی را نکشتیم، بلکه او توسط مزدوران و بدون اتخاذ تصمیمی رسمی برای آن کشته شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.