یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴

۱۰ هزار تبعه خارجی از اصفهان عازم عتبات عالیات می شوند

زائران

اصفهان-مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استان اصفهان از اعزام دست کم ۱۰ هزار تبعه و مهاجر خارجی ساکن این خطه به مراسم اربعین حسینی (ع) در کشور عراق خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین؛ مهدی سلیمانی گفت: تاکنون حدود سه‌ هزار و ۵۰۰ نفر از اتباع و مهاجران خارجی مقیم اصفهان برای اعزام به کربلا ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۸۸ درصد شیعه و ۱۲ درصد اهل تسنن  و شامل طلاب، دانشجویان، اتباع افغانستان و عراقی‌های بدون گذرنامه هستند.

مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی استان اصفهان با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۲۰ تبعه عراقی بدون گذرنامه عراقی از استان اصفهان راهی مراسم اربعین شدند،گفت : برابر با ابلاغ وزارت کشور به صورت مستقیم از طریق اداره امور اتباع و مهاجران خارجی و با همکاری اداره کل اطلاعات و نیروی انتظامی فرایند ثبت‌نام این افراد انجام می‌شود.

وی ادامه داد: حدود ۶۰۰ نفر از طلاب جامعه المصطفی نیز به جمع اتباع و مهاجران اعزامی از اصفهان افزوده می‌شوند که از ۱۵ کشور جهان در استان حضور دارند.

سلیمانی تصریح کرد: پیش‌بینی تامین خودروی حمل‌ونقل این اتباع و مهاجران توسط اداره امور اتباع و مهاجران خارجی انجام می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.