چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

روسیه از آزمایش‌ موفق «اس ۵۰۰» در سوریه خبر داد

اس 500

روزنامه روسی «ایزوستیا» به نقل از منابع وزارت دفاع این کشور خبر داد، روسیه در سوریه سامانه پدافندی اس ۵۰۰ را با موفقیت آزمایش کرده است.

FI 'CHVA 'V,I FDK HGLGG RNS kمنابع مطلع وابسته به وزارت دفاع روسیه که نامشان فاش نشده به یک روزنامه این کشور خبر دادند، ارتش روسیه در سوریه توانسته با موفقیت سامانه اس ۵۰۰ را آزمایش کند.

بنا بر نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، روزنامه «ایزوستیا» به نقل از منابع وابسته به وزارت دفاع روسیه خبر داد، آزمایش‌های سامانه پدافند هوایی «اس ۵۰۰ پرومتی» در سوریه با موفقیت انجام شده و به پایان رسیده است.

بنا بر گفته این منابع روس که اشاره‌ای به نامشان نشده است، آزمایش‌های سامانه اس ۵۰۰ موفق بوده است.

منابع روس همچنین به ایزوستیا گفتند، در جریان آزمایش‌ این سامانه پیشرفته پدافندی در سوریه، «برخی مشکلات مشخص» برای عملیاتی کردن سامانه به وجود آمد اما این مشکلات به سرعت رفع شد. 

وزارت دفاع روسیه تاکنون اظهارنظری درباره آزمایش اس ۵۰۰ در سوریه نکرده و به گزارش روزنامه ایزوستیا واکنش نشان نداده است.

طبق گزارش اسپوتنیک، اگرچه مشخصات فنی اس ۵۰۰ همچنان موضوعی محرمانه است اما گزارش‌ها حاکی است که این سامانه قادر به نابود کردن اهداف تا فاصله ۶۰۰ کیلومتری است و می‌تواند تا ۱۰ موشک بالستیک با سرعت فوق فراصوت (هر یک ثانیه هفت کیلومتر) را ردیابی و هدف قرار دهد.

انتشار خبر آزمایش سامانه پدافندی اس ۵۰۰ در حالی صورت گرفته که مسکو به عنوان متحد دمشق در «الحمیمیم» و برخی دیگر از نقاط سوریه چند پایگاه نظامی دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.