پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹

با بدرقه تولیت آستان قدس رضوی :

قافله خادمان اربعین حسینی از حرم مطهر رضوی راهی کربلا شدند

آیین بدرقه خادمان اربعین در حرم رضوی

آیین بدرقه یک هزار و ۵۰۰ نفر از خادمان اربعین حسینی، عصر امروز با حضور تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان استانی در صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش قدس آنلاین، آیین بدرقه یک هزار و ۵۰۰ نفر از خادمان اربعین حسینی، عصر امروز با حضور حجت الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی، مصطفی خاکسار قهرودی قائم مقام تولیت، سید محمد رضا هاشمی فرماندار مشهد ، محمدرضا کلایی شهردار مشهد و جمعی از مسئولان استانی در صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد.

در این مراسم که خادمان آستان قدس رضوی، پزشکان بیمارستان سیار رضوی، پاکبانان و رانندگان سازمان اتوبوس‌رانی حضور داشتند، با بدرقه تولیت آستان قدس رضوی عازم عتبات عالیات شدند. 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه این مراسم گفت: خادمان و بسیجیان آستان قدس رضوی با ۴ موکب در ۳ شهر کربلا، کاظمین و سامرا به زائران پیاده حسینی خدمت‌رسانی می‎کنند، همچنین پزشکان و پرستاران بیمارستان سیار رضوی در عمود ۳۲۰ جاده نجف به کربلا مستقر خواهند بود و خدمات رایگان پزشکی به زائران پیاده اربعین ارائه خواهند کرد، پاکبانان شهرداری مشهد نیز وظیفه نظافت شهر نجف و رانندگان اتوبوس‌رانی وظیفه حمل و نقل زائران را برعهده دارند. 

گفتنی است؛ آیین بدرقه خدام اربعین از طریق شبکه‌های ۱،۳، قرآن، افق، خراسان رضوی و شبکه جهانی امام رضا(ع) منعکس شد و خادمان و خدمتگزاران اربعین حسینی با حضور پرشور زائران و مجاوران از مسیر ایوان ساعت حرم حضرت رضا(ع) به سمت عتبات عالیات بدرقه شدند.

در این مراسم معنوی  میثم مطیعی و جواد قربانپور از مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به مرثیه سرایی پرداختند.

منبع: آستان نیوز 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.