جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹

افزایش سامانه آبیاری در اردبیل

ابیاری

اردبیل -استاندار اردبیل از ارتقای میزان استفاده از سامانه‌های آبیاری در حوزه کشاورزی این استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین؛ اکبر بهنامجو در جلسه بررسی مشکلات طرح‌های اشتغال‌زا در بخش کشاورزی استان اظهار داشت: ظرفیت کشاورزی منطقه قابل توجه بوده و با همدلی و مدیریت می‌توان به نتیجه مطلوب دست یافت.

وی با تقدیر از پیگیری نمایندگان و تلاش مسئولان جهاد کشاورزی استان افزود: در سال‌های گذشته متوسط سامانه‌های نوین آبیاری از محل کمک فنی اعتباری یارانه‌ها در سطح پایین ۵۰۰ هکتار بود و در رتبه ۲۹ کشوری قرار داشت.

استاندار اردبیل ادامه داد: با اقدامات مناسب مسئولان بخش کشاورزی استان در سال گذشته از طریق اجرای متوسط هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی رتبه استان با ۱۰ پله صعود به رتبه ۱۹ رسید و این آهنگ رشد و توسعه برای کشاورزی نوید افزایش اشتغال در حوزه کشاورزی را می‌دهد.

وی با بیان اینکه رشد در اجرای سامانه نوین آبیاری ضرورت دارد، گفت: در ۶ ماه اول سال جاری این آهنگ توسعه بصورت مستمر ادامه داشته و با ۱۰ پله رشد استان اردبیل را در رتبه ۹ کشوری قرار داده است.

بهنامجو اظهار داشت: در این مدت با اجرای سامانه‌های کشاورزی در سطح ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار میزان متوسط سطح سامانه‌های نوین آبیاری به ۱۵ هزار هکتار رسیده است.

ایجاد اشتغال به برنامه‌ریزی، پیگیری و مدیریت نیاز دارد و این سه محور در توسعه و پیشرفت نقش مهمی ایفا می کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.