دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰

۲۵۰ هزار دانش‌آموز همیار پلیس در خراسان رضوی فعالیت دارند

دانش آموز همیار پلیس

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی از فعالیت ۲۵۰۰۰۰ دانش آموز همیار پلیس در خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، قاسمعلی خدابنده صبح امروز در همایش تجلیل از نمونه‌های ترافیکی، فرهنگ‌یاران پلیس و همیاران پلیس اظهار داشت: در هفته نیروی انتظامی هستیم و فعالیت در این زمینه بیشتر شده است، طرح همیاران پلیس به منظور ارتقاء فرهنگ ترافیکی توسط دانش‌آموزان و رانندگان راه‌اندازی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: این طرح از سال ۱۳۸۶ راه‌اندازی شده و تاکنون ادامه داشته است، توسط آموزش‌هایی به دانش‌آموزان توانستیم نظم و قانون بیشتری را داخل شهر ایجاد کنیم، آموزش علمی به دانش‌آموزان بسیار ماندگار بوده و برخوردهای همیاران پلیس سبب بهبود اوضاع رانندگی در شهر شده است.

وی بیان کرد: این طرح همچنین می‌تواند دانش‌آموزان را قانون‌مند کند تا این افراد نیز در آینده رانندگی قانون‌مندی داشته باشند، چندین فرهنگسرا در مشهد وجود دارد و بسیاری از مدارس در طرح همیاران پلیس شرکت دارند، جمعیت بسیار زیادی از همیاران پلیس را در استان شاهد هستیم که این افراد تاکنون تأثیرات بسیاری دارند.

خدابنده تصریح کرد: اولیاء نیز در جلسات ماهیانه مربوط به همیاران پلیس شرکت می‌کنند و موضوعات مختلفی در این جلسات مطرح می‌شود، حوزه فعالیتی پلیس گسترده بوده و همین مورد سبب ایجاد آرامش بیشتر در عموم شده است، همکاری آموزش و پرورش با پلیس سبب کاهش آمار تخلف با وجود افزایش آمار رانندگی شده است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.