شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

واکنش یمن به اعزام نیروی آمریکا به ریاض

از جنگ ویتنام عبرت بگیرید

محمدعلی الحوثی

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به قصد آمریکابرای اعزام هزاران نیرو به عربستان نوشت، واشنگتن به جای فرستادن نیرو برای جنگ به منطقه، برنامه‌هایی برای صلح و همزیستی مشترک بفرستد و جهان را غافلگیر کند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا جمعه (دیروز) اعلام کرد، این کشور به درخواست «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی سه هزار نیرو به عربستان اعزام می‌کند.

«محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به این موضوع در صفحه توییتر خود نوشت، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، دولت وی و وزیر دفاعش مارک اسپر به جای اعزام هزاران نیرو به منطقه غرب آسیا بهتر است برنامه‌هایی برای همزیستی مشترک، شهروندی برابر و دموکراسی به منطقه بفرستند نه برنامه‌هایی برای جنگ و ویرانی متحدانشان یا ملت‌های آزاد.

الحوثی در اشاره به نشان ملی آمریکا که یک عقاب است و در یک پای خود ۱۳ شاخه تیر و در پای دیگر خود یک شاخه زیتون دارد، ادامه داد، اینکه برای یک بار هم که شده بر اساس همین نشان زیتون برای متحدان خود صلح بفرستید، جهان را غافلگیر کنید و نشان دهید هنوز بخشی از انسانیت مورد ادعای خود را دارید هرچند به متحدان خود در ساختن بدترین فاجعه انسانی در جهان علیه ملت یمن کمک کرده‌اید.

وی سپس نوشت: اینکه جهان را با تغییر سیاست خصمانه خود غافلگیر کنید، سیاستی که جز خشم و خسارت از آن درو نکرده‌اید؛ همانگونه که بنا به گفته ترامپ به خاطر تصمیم اشتباهتان هشت تریلیون ضرر کرده‌اید. این که ملتشان برای یک بار هم که شده احساس کنند آنها از جنگ ویتنام یا عراق یا یمن درس گرفته‌اند و اینها جنگ‌های بی‌فایده است. اینکه ملت آمریکا با این حقیقت روبرو شوند که افزایش تعداد به معنای پیروزی نیست، آنچه ۱۴ هزار سرباز نتوانست محقق کند دو هزار یا سه هزار سرباز نمی‌تواند آن را عملی کند.

الحوثی تصریح کرد: عقب‌نشینی شما از خطوط تماس با ایران در سوریه به معنای موضع‌گیری مجدد سعودی نیست. ادعاهایی مبنی بر رویارویی با ایران از سوی سعودی دیگر رسوا و فاش شده است.

وی در پایان خطاب به ترامپ و دولتش نوشت، ملت یمن که تا کنون از نیروها، سلاح‌ها و فرماندهی ائتلاف توسط شما نترسیده از افزایش تعداد آنها نیز هراسی ندارد زیرا بر خدا توکل می‌کند؛ ائتلافی که ثابت کرده آمریکا ملت یمن را می‌کشد.

منبع: فارس

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.