سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴

عضو شورای شهر مشهد خبر داد

احداث سالن‌های والیبال و بسکتبال در دستورکار شهرداری مشهد

شهناز رمارم

شهناز رمارم از احداث سالن‌های استاندارد برای رشته‌های والیبال و بسکتبال توسط شهرداری مشهد خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین ، شهناز رمارم در گفت‌وگو با برنامه رادیویی صدای ورزش، اظهار کرد: استان خراسان رضوی و شهر مشهد همیشه دربعد ورزش همگانی در کشورحرف زیادی برای گفتن داشته و حائز رتبه های برتر بوده است.  ورزش همگانی پایه رسیدن به ورزش قهرمانی است، اما زمانی که استعدادها شناسایی و پا به عرصه قهرمانی می گذاشتند، متاسفانه حمایت چندانی از آنان نمی شد لذا نمی توانستند به آن جایگاهی که شایسته‌اش بودند، برسند.

وی افزود: شورای پنجم تصمیم گرفت از ورزش قهرمانی که می تواند برای مردم ایجاد انگیزه کند تا به قله قهرمانی برسند، حمایت کند. از طرفی چون ما قول داده بودیم نشاط و شادابی را برای مردم فراهم کنیم و اوقات فراغت خوبی را برای مردم ایجاد کنیم لذا در عرصه کاری، این دو موضوع را مد نظر قرار دادیم و به همین خاطر شورای پنجم حمایت از ورزش قهرمانی را در دستور کار خود قرار داد و شهرداری هم پای کار آمد.

رمارم تصریح کرد: از آنجایی که ورزش قهرمانی رشته های مختلفی را شامل می‌شود، ابتدا به سراغ چند رشته پرطرفدار رفتیم که مخاطبان بیشتری داشت. خوشبختانه اثراتش را هم امروز در شهر و جامعه می بینیم. قبلا وقتی تیم‌های خراسانی با استقلال و پرسپولیس بازی داشتند، در شهر خودشان غریبه بودند، اما در بازی اخیر تیم شهرخودرو دیدید که 65 درصد از تماشاگران حاضر در استادیوم، حامی تیم مشهدی بودند.

رییس شورای شهرستان مشهد در خصوص روند حمایت از تیم‌ها و رشته های ورزشی از سال 96 تاکنون، افزود: در سال 96  که شورای پنجم روی کار آمد، 6 ماه از سال باقی بود لذا دو سه تیم که با مشکل مواجه بودند و نیاز به حمایت جدی داشتند را مورد حمایت قرار دادیم و قرار شد در سال 97 حمایت‌ها افزایش یابد، اما چون آیین‌نامه‌ای برای حمایت نداشتیم، حمایت‌ها به صورت پراکنده انجام شد و هرجا در ورزش مشکلی ایجاد شد که نیاز به حمایت شورا و شهرداری داشت، کمک می کردیم.

وی ادامه داد: تا اینکه به این نتیجه رسیدیم که باید آیین‌نامه حمایت از ورزش قهرمانی نوشته شود. این آیین نامه در حال تدوین بود که بودجه سال 98 بسته شد، در آنجا ابتدا مبلغی را در نظر گرفتیم تا این آیین نامه آماده شود در تابستان امسال این آیین نامه تایید و در صحن علنی شورا به تصویب رسید و به طبع آن شورای ورزش هم تشکیل شد تا در خصوص نحوه هزینه و کمک به تیم‌ها و رشته های ورزشی تصمیم گیری کند. در شورای ورزش دو عضو شورای شهر، رییس کمیسیون فرهنگی، شهردار مشهد و معاونان مالی و فرهنگی، معاون تربیت بدنی و سلامت و همچنین مدیرکل ورزش و جوانان استان حضور دارند.

عضو شورای ورزش درباره نحوه تقسیم بودجه ورزش، گفت: از صد درصد بودجه حدود 80 درصد به پنج رشته مشخص شده اختصاص می یابد و 10 تا 20 درصد هم شامل رشته های دیگر و حمایت از قهرمانان مشهدی می‌شود که سهمیه های آسیایی و جهانی را کسب می کنند.

وی در خصوص گلایه از نحوه تقسیم بودجه شورا و شهرداری بین رشته‌های ورزشی، افزود: آسیب‌شناسی‌هایی در این زمینه انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که عدالت رعایت نشده، برای همین در آیین نامه ورزش قهرمانی، به عدالت جنسیتی هم اشاره کردیم تا از ورزش بانوان که سال گذشته مظلوم واقع شد، حمایت کنیم. همچنین تیم‌هایی در لیگ برتر حضور داشتند که حمایت خوبی از آنها نشد و ما این نقص را قبول داریم و قول می‌دهیم که امسال این نکات را در آیین نامه مدنظر قراردهیم، ضمن اینکه این آیین نامه وجهه قانونی پیدا کرده و برای سالیان بعد و شوراهای بعدی هم این آیین نامه ملاک عمل خواهدبود.

شهناز رمارم با رد تیم‌داری شهرداری، گفت: از ابتدا هم اعلام کردیم شهرداری تیم‌داری نمی کند و بجای تصدی گری، از تیم‌ها و رشته‌های مختلف حمایت می‌کنیم.

عضو شورای شهر در پاسخ به پرسشی مبنی بر احداث سالن‌های ورزشی با قابلیت برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور برای والیبال و بسکتبال، اعلام کرد: برای شهرداری، ورزش فقط در بعد همگانی تعریف شده‌ بود، لذا زیرساخت‌ها و سالن‌های ورزشی هم متناسب با ورزش همگانی ساخته‌شد و بیشتر سالن تمرین، طراحی و ساخته شد. حال که آیین نامه و قانون برای حمایت از ورزش قهرمانی داریم، طبیعتا حرکت های شهرداری در حوزه عمران هم به سمت و سوی تاسیس اماکن ورزشی با قابلیت برگزاری مسابقات قهرمانی و رسمی رفته و در سالن‌ها، سکوی تماشاگران و امکانات دیگر هم درنظر گرفته خواهدشد و این نوید را می دهم که زیرساخت‌های لازم را برای این مهم آماده می کنیم.

رمارم گفت: حتی در پروژه های جاری هم اگر جای بازنگری وجود داشته‌باشد، آن‌هایی که در مرحله ساخت هستند و می شود تغییراتی در نقشه آن‌ها ایجاد کرد، در دستور کار شهرداری و تربیت بدنی شهرداری قرار خواهندگرفت تا با همکاری حوزه عمران شهرداری، اتفاقات خوبی را برای ایجاد سالن مناسب برای مسابقات رسمی کلید بزنند.

رمارم در پایان  بر حمایت از ورزش بانوان تاکید کرد و گفت : متاسفانه سال گذشته میان حمایت از تیم‌های بانوان و آقایان، تبعیض وجود داشت، اما امسال قرار شد از کل بودجه اختصاصی ، حدود 20 درصد به ورزش بانوان اختصاص یابد تا از پنج تیم لیگ برتری بانوان حمایت شود، ضمن اینکه من و خانم گندمی، دو عضو شورای شهر هستیم که امسال در شورای ورزش هم حضور داریم.امیدواریم این حضورمان نوید بخش حمایت از بانوان باشد

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.