دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵

پویش خادم منتظر با همراهی ۱۰ هزار خادم برای پاکسازی مسیر نجف تا کربلا

صادقی

سعید صادقی مشاور شهردار تهران از مشارکت حدود ۱۰ هزار خادم در قالب دو شیفت ۵ هزار نفره برای پویش خادم منتظر جهت پاکسازی مسیر پیاده روی اربعین خبر داد.

قدس آنلاین؛ مشاور شهردار تهران در گفتگو با ستاد خبری فضای مجازی اربعین با تشریح طرح پویش مردمی خادم منتظر گفت: خادم منتظر عنوان پویش مردمی است که به منظور پاکسازی مسیر راهپیمایی عظیم اربعین از شهر نجف تا کربلا طراحی شد و با استقبال خوبی که صورت گرفت، حدود ۱۰ هزار نفر در این پویش مشارکت کردند.

صادقی با اشاره به سابقه فعالیت های مردمی در این خصوص گفت: پیش از این پویش هایی در این زمینه فعالیت داشتند و پویش خادم منتظر با حمایت شهرداری تهران از جهت امکانات توانست امسال در جهت پاکسازی مسیر  به صورت گسترده تر فعالیت  نماید.

مسئول پویش مردمی خادم منتظر در ادامه افزود: از مجموعه شهرداری تهران حدود ۱۲۰۰ نفر نیرو به صورت داوطلب با مرخصی به این پویش پیوستند و در مجموع با مشارکت ۱۰ هزار نفر توانستیم ۲ شیفت برای تاریخ های ۱۷ تا ۲۱ مهر و از ۲۱ تا ۲۷ مهر برای پاکسازی مسیر ساماندهی کنیم.

صادقی با اشاره به چگونگی انجام این پویش گفت: حدود ۶۰ هزار تن کیسه زباله ۹۰ در ۱۲۰ که بالغ بر ۵۰۰ هزار کیسه زباله است در اختیار همکاران قرار گرفت و بخشی هم در اختیار مواکبی که نسبت به این امر انگیزه داشتند قرار گرفت و همچنین برای ترویج فرهنگ پاکسازی توسط زائران ۴ برنامه زنده در موقعیت عمود های ۲۸۵، ۷۰۷، ۷۲۵ و ۱۱۲۰ در قالب نماهنگ هایی پیش بینی شد.

مشاور شهردار تهران در تشریح اهمیت این پویش افزود: سالهای قبل که زباله ها در کیسه های زباله جمع آوری نمی شد و به صورت پراکنده در سطح مسیر امکان جمع آوری منظم و مکانیزه وجود نداشت که با اجرای این طرح جمع آوری زباله ها توسط خودروهای مخصوص این موضوع با سهولت بیشتری انجام شد.

صادقی در پایان برای برنامه های آینده این پویش گفت: هدف پویش خادم منتظر برای سالهای آینده این است که بعد از ساماندهی پاکسازی نسبت به ایجاد یک بوستان از حرم تا حرم در قالب یک پویش مردمی و با مشارکت مردم اقدام شود.

نظرات

  • حسن ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۰:۳۵
    0 0
    واقعیت چیز دیگریست که متاسفانه همه اعداد و رقمها و اشتباه درج شده و متاسفانه از گروههای جهادی دیگر مثل جای پای یار که 6 سال است که در این راه بی نام و نشان به نظافت مسیر شغول هستند اسمی برده نشده و کار این گروه ارزشمند به نفع شهرداری تهران ثبت شده است این گروه امسال از عمود 600 تا 1100 را پاکسازی کردند که پیشنهاد میگردد از این گروه جهادی هم گزارشی تهیه نمایید

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.