چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

نماینده مجلس خبر داد

۱۰ سفره هزارنفری یک کاندیدای احتمالی مجلس یازدهم

قاضی زاده هاشمی

نماینده فریمان در مجلس گفت: اگر می‌خواهیم مجلس پاکدست، کارآمد و سلامت داشته باشیم باید در بحث مالی کاندیداها با یک سازوکار مناسب شفاف‌سازی ایجاد کنیم.

 قدس آنلاین: در روزهای گذشته با تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این باره به گفتگو نشستیم تا ببینیم برای تبلیغات انتخاباتی چقدر هزینه کرده‌اند. بررسی متوسط حقوق و دریافتی یک نماینده مجلس دهم دیگر گزارش ما در مورد این موضوع بود، تا مشخص شود یک نماینده در ۴ سال دوره نمایندگی چه‌میزان دریافتی دارد که برخی از کاندیداها تا میلیاردها تومان برای کسب کرسی‌های پارلمان هزینه می‌کنند؟

احسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده فریمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه پول‌های کثیف در انتخابات وجود دارد، گفت: دستگاه‌های نظارتی به ویژه شورای نگهبان باید به این موضوع ورود جدی داشته باشد.

وی با تاکید براینکه شورای نگهبان باید از طریق دفاتری که در استان‌های مختلف دارد بر فعالیت انتخاباتی افراد نظارت داشته باشد، ادامه داد: متاسفانه همین الان که حدود ۴ ماه به انتخابات مانده و ثبت‌نام‌ها انجام نشده و افرادی که تائید صلاحیت می‌شوند مشخص نشده‌اند، در شهرهای مختلف به عناوین مختلف برخی کاندیداهای احتمالی مراسم‌های در  تالارها و مساجد با حضور هزار نفر و ۲ هزار نفر برگزار می‌کنند و شام و نهار می‌دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برخی از کاندیداها در برخی شهرها کارناوال به راه می‌اندازند، گفت: باید مشخص شود این پول‌های چند میلیونی و حتی میلیاردی از کجا آمده است و چگونه قرار است این پول‌ها برگردانده شود؟.

نماینده فریمان در مجلس با تاکید براینکه این حجم عظیم هزینه کرد واقعاً عجیب است، اضافه کرد: قطعاً برخی با هزینه‌های چند صد میلیونی و  حتی چند میلیاردی اگر وارد مجلس شوند وام‌دار و مدیون افراد دیگری خواهند شد و بعد از آن نمی‌توانند به وظیفه اصلی خود برسند.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: شورای نگهبان باید هزینه کرد مالی نمایندگان فعلی، ادوار و کاندیداهای احتمالی را رصد کند، همین الان فردی را سراغ دارم که حداقل تاکنون ۱۰ سفره هزار نفری داشته، اگر هزینه کرد فعلی این فرد را محاسبه کنید به اندازه ۴ سال حقوق نمایندگی وی خواهد شد، خود این موضوع شائبه‌ای ایجاد می‌کند که این پول‌ها از کجا آمده است؟ و آیا در جهت خرید رای پیش از برگزاری انتخابات است یا خیر؟

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم مجلس پاکدست، کارآمد و سلامت داشته باشیم و این اتفاقاتی که برای مجلس دهم رخ داد تشدید نشود، وقت رسیدگی به آنها همین الان است و باید در بحث مالی کاندیداها با یک سازوکار مناسب شفاف‌سازی ایجاد کنیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

نظرات

 • علیرضا نیکرو ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ - ۱۲:۴۵
  0 0
  احسان قاضی زاده نماینده ی اصولگرا فریمان نکنه رقیب اصلاح طلبت در فریمان سفره ی هزاری پهن کرده؟؟
 • ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ - ۲۲:۵۱
  0 0
  سلام، از آقای قاضی زاده هاشمی نماینده فریمان بخواهید اسم کاندیدایی که تا کنون ۱۰ سفره هزار نفری پهن کرده و مستندات خویش را در اختیار مردم قرار دهد،
 • ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ - ۲۲:۵۵
  0 0
  شناسنامه ازجاهای دیگه میارن

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.