شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹

جمع آوری انشعابات غیرمجاز برق در لرستان

جمع آوری بیش از 2000 انشعاب غیرمجاز برق در لرستان

خرم‌آباد؛ مدیر عامل شرکت توزیع برق لرستان از جمع آوری ۲۳۲۶ انشعاب برق غیرمجاز در هفت ماهه نخست امسال در استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی شرکت برق لرستان؛ مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: این تعداد انشعاب غیرمجاز مشهود و نامشهود جمع آوری و از این تعداد ۱۰۱۶ انشعاب غیر مجاز به انشعاب دائم تبدیل شده است.

 فریدون خودنیا اظهار داشت: همچنین در مدت یاد شده تعداد یک هزار و ۱۵ کنتور دستکاری شده نیز شناسایی که پس از دریافت خسارت و انرژی هدر رفته ، تعویض گردیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در راستای اجرای این امر مهم در سطح شرکت توزیع بیش از ۶۰ اکیپ اجرایی فعالیت دارند؛ اظهار داشت: وصل خودسرانه و غیر استاندارد موجب هدر رفتن انرژی و خسارت به شبکه برق و همچنین در طول سال موجب بروز حوادث جانی متعددی اعم از فوت و یا نقص عضو می‌گردند که هزینه‌های اجتماعی زیادی را نیز به جامعه وارد می‌سازند.

این مسئول در ادامه یکی از مشکلات شرکت توزیع برق لرستان را پدیده برق‌های غیر مجاز دانست و خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده مبارزه با برق‌های غیر مجاز و دستکاری در لوازم اندازه‌گیری طی چند سال اخیر شدت یافته و بر اساس تصویب قانون برخورد با برق‌های غیر مجاز در خرداد ماه سال ۱۳۹۷ با افرادی که از برق غیر مجاز استفاده نمایند علاوه بر جریمه نقدی در صورت تکرار به مجازات حبس نیز محکوم خواهند شد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان تاکید کرد: در این راستا همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی بسیار حائز اهمیت بوده و تاکنون همکاری‌های خوبی در این خصوص بعمل آمده که باید از دادگستری استان و فرماندهی نیروی انتظامی در استان تقدیر کرد.

انتهای‌پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.