یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹

موضع گیری خصمانه سخنگوی ارتش سودان علیه ایران و انصارالله یمن

سخنگوی ارتش سودان

سخنگوی ارتش سودان به موضع گیری خصمانه علیه ایران و انصارالله یمن پرداخت و ادعاهای بی اساسی درباره علت حضور نیروهای این کشور در جبهه های جنگ یمن مطرح کرد.

قدس آنلاین:  «عامر محمد الحسن» سخنگوی ارتش سودان در گفتگو با الجزیره درباره علت مشارکت نیروهای سودانی در ائتلاف تحت سرکردگی سعودی ها علیه یمن ضمن اعلام سرسپردگی خارطوم به ریاض، مدعی شد: ما حامی سرزمین مقدس هستیم به ویژه که موشک‌های حوثی‌ها استثنایی میان اماکن مقدس و غیر مقدس قائل نیست.

هنگامی که مجری الجزیره حرفهای سخنگوی ارتش سودان را قطع کرد و گفت که موشک‌های حوثی‌ها مکه مکرمه یا مدینه منوره را هدف قرار نمی‌دهد زیرا حوثی‌ها مسلمان هستند؛ سخنگوی ارتش سودان ادعا کرد: موشک چشم ندارد و ممکن است که در هر مکانی فرود آید همه اراضی عربستان مقدس است. حوثی‌ها نماینده کسانی هستند که خواهان خیر منطقه نیستند. حوثی ها مطامعی در سودان دارند و یمن زیاد از سودان دور نیست و میان ما و آنها فقط دریا قرار دارد. آنها عقیده‌ای مغایر با منطقه دارند و به دنبال صدور انقلاب ایران به کل منطقه هستند.

وی درباره حضور نیروهای ارتش سودان در جبهه های جنگ یمن هم گفت: نمی‌توان مکان حضور آنها را فاش کرد و تعداد نیروها و میزان تلفات را هم اعلام نمی کنیم زیرا سخنگوی ائتلاف آنرا اعلام می‌کند.

این نظامی سودانی مدعی شد: آنچه حوثی‌ها درباره تعداد کشته شدگان سودانی اعلام کرده‌اند دروغ و در راستای جنگ روانی است.

شایان ذکر است که یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته از کشته و زخمی شدن هزاران نظامی سودانی در جبهه های جنگ یمن خبر داد و از خوراک پرندگان شدن اجساد کشته شدگان سودانی به علت اینکه سعودی‌ها تمایلی برای خارج کردن این نظامیان از صحنه جنگ ندارند و جان این نظامیان سودانی ارزشی برای ریاض ندارد، خبر داده بود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.