دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

قیس الخزعلی: عراق و حشد شعبی با توطئه خارجی مواجه است

قیس الخزعلی

دبیرکل عصائب اهل الحق عراق در یک گفتگوی تلویزیونی اظهار داشت که این کشور و گروه حشد شعبی در معرض توطئه خارجی قرار گرفته اند.

قدس آنلاین؛ قیس الخزعلی دبیرکل عصائب اهل الحق شب گذشته در یک گفتگوی تلویزیونی اظهار داشت: عراق و حشد شعبی از سوی ۳ طرف مورد تهاجم قرار گرفته است و هدف از آن جنگ داخلی در این کشور است.

وی با بیان این مطلب افزود: ما اطلاعات مهمی درخصوص توطئه علیه عراق داریم و طرف اسرائیلی در این زمینه از آمریکا و طرف اماراتی از سعودی نیز خطرناک تر است. این توطئه با پول امارات اجرایی می شود.

قیس الخزعلی خاطرنشان کرد: اسرائیل در شمال عراق پایگاه دارد و صحبت تنها درباره اربیل نیست بلکه در سلیمانیه نیز پایگاه اسرائیلی ها وجود دارد. همچنین در فرودگاه بغداد نیز سازمان موساد و سیا دارای پایگاه مشترک هستند.

دبیرکل عصائب اهل الحق در ادامه گفت: توطئه ضد عراق به طور اساسی توسط مزدوران محلی عراق انجام می شود و طرف بعثی در این زمینه فعال است چرا که در حوادث اخیر عراق ما شاهد بودیم پرچم سابق عراق در بعضی نقاط به اهتزاز درآمده است.

وی اظهار داشت: یکی از اهداف این توطئه این است که حشد شعبی با معترضین برخورد کند، ابومهدی المهندس در این رابطه به من اطلاع داد که برخی فرماندهان امنیتی مرتبط با آمریکا خواستار مقابله حشد شعبی با معترضین در خیابان ها شده اند اما وی با این موضوع مخالفت کرده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.