پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی:

شکست دشمن در اعمال تحریم و فشار برای تغییر فرهنگ و باورهای مردم

پرچم ایران

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی گفت: دشمن با تحریم و فشار به دنبال تغییر فرهنگی و باورهای مردم است که با شکست مواجه شده است.

به گزارش قدس آنلاین، مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در جلسه شورای اداری استان، اظهار کرد: جمهوری اسلامی امروز کشوری مقتدر و توانمند است و به خوبی می تواند مسائل داخلی و خارجی خودش را با تکیه بر ظرفیت های موجود مدیریت کند.

وی افزود: برخی افراد در قالب تبلیغات روانی از ضعف کشور در برخی مسائل حرف می زنند درحالی که این مسائل سزاوار خودشان است و برخلاف این گفته ها، کشور در اوج اقتدار قرار دارد.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی، اضافه کرد: کشور در حوزه نفوذ و در وادار کردن طرف مقابل به تامین خواسته ها موفق عمل کرده است؛ همه تلاش دشمنان بر این مسأله متمرکز شده است که ایران در مقام اعمال قدرت توانایی نداشته باشد.

وی گفت: در افکار عمومی نظام جمهوری اسلامی را متهم به بی اعتنایی به امور داخل و توجه بیش از حد به مسائل منطقه می نمایند، در حالی که حضورما در حوزه‌های پیرامونی اهداف امنیتی و دفاعی دارد.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی، ادامه داد: با وجود مورد اصابت قرار گرفتن پهباد آمریکایی توسط سامانه های موشکی ایران، آمریکا حتی جرأت تعرض به کشورمان را نداشت درصورتی که اگر ما فقط مرزهای خود را کنترل می کردیم، حتما مورد تهاجم قرار گرفته بودیم.

وی گفت: این که آمریکائی ها با همه پول و قدرت خود توان اعمال قدرت علیه کشور را ندارند برای این است که چون در حوزه نفوذ از توانایی برخوردار شده ایم که منافع آن‌ها را به چالش می کشد.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی، تصریح کرد: اینکه گاهی اوقات گفته می‌شود مشکل مدیریتی در کشور وجود دارد، بنای تخطئه مدیران نیست؛ شرایط واقعا دشوار و مانند یک بازی شطرنج پیچیده شده است. به این معنی که هر کجا قدم گذاشته می شود مهره های حریف نشسته و اقدام مورد نظر را خنثی می کند.

وی با اشاره به وجود فساد اقتصادی در کشور، ابراز کرد: با وجود اینکه مدیران پاکدست بسیاری در کشور وجود دارند، اما کسی خیال نکند همه مدیران کشور از این صفت برخوردار هستند.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی، ادامه داد: ما با چالش نرم در داخل کشور مواجه هستیم، مردم برای گرانی ها اعتراض دارند و اعتراض حق آنهاست لذا ما درگیر با ملت نیستیم و باید به این نکته مهم توجه داشت. اگر برداشت اشتباه از این اعتراضات داشته باشیم ممکن است که رفتار اشتباهی هم صورت گیرد.

وی تصریح کرد: دشمن در تلاش است که چالش نرم ما را به یک چالش سخت یا رادیکالیزه تبدیل کند لذا باید به این مسأله توجه کرد و اجازه نداد دشمن به اهداف خود دست پیدا کند.باید حساب مردم را از مشتی شرور و خرابکار جدا کرد.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی، جامعه ایرانی را تحول خواه دانست و اظهارکرد: ما با حادثه امنیتی مواجه هستیم اما بحران امنیتی نداریم؛ اگر هر یک از این دو مقوله جا به جا شود و به اشتباه مورد توجه قرار گیرد، ممکن است رفتار اشتباهی به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه امنیت، ثبات و آرامش نتیجه رفتار و رویکرد عاقلانه است، خاطرنشان کرد: هدف دشمن این است که اردوگاه ملی ما را از عناصر جسور، حاضر در میدان و باانگیزه تخلیه کند.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی، در بخش دیگری از سخنان خود تحریم، عملیات روانی و تشویق رسانه ای را رویکرد دشمن برای مقابله با قدرت جمهوری اسلامی ایران برشمرد و اضافه کرد: دشمن با این سه رویکرد به دنبال چند هدف مهم از جمله تبدیل کردن صحنه های اعتراضات به خشونت، جلوه دادن ماهیت تقابل مردم و نظام از اعتراض به قیمت کالاها به تقابل ریشه ای در معادلات فهمی و دینی، پرداخت هزینه تامین خواسته های خود از طرف مردم ایران و آشتی ناپذیر جلوه دادن فضای داخلی و مناسبات نظام جمهوری اسلامی است.

وی بیان کرد: اعمال فشار دشمن نسبت به ایران به بهانه فعالیت هسته ای، موشکی، نفوذ منطقه ای و نقض حقوق بشر در دنیا به نمایش گذاشته می شود اما انگیزه این رفتار در حقیقت نتیجه شکستی است که دشمن از ملت ایران خورده است.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی، تصریح کرد: دشمنان از تحریم و فشار به عنوان راهبرد پیروزی یاد می کنند درحالی که نفس این راهبرد به معنای شکست در برابر قدرت نظامی و منطقه ای کشورمان است؛ آنها با عنوان کردن این راهبرد به عبارتی به شکست خود اقرار می کنند.

وی با اشاره به اینکه شرایط بعد از اجرای قانون مدیریت و اصلاح مصرف سوخت در کشور با موفقیت مدیریت شد، افزود: در این زمینه استان خراسان رضوی برای بسیاری از استان ها می تواند الگو باشد، این موفقیت با تلاش شبانه روزی مسؤولان تحت مدیریت استاندار اتفاق افتاد.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی، افزود: حدود ۹۰ درصد فتنه انگیزها و افراد شرور شناسایی و اکثر آنان دستگیر شده اند و خوشبختانه شناسایی و دستگیری این افراد به موقع انجام شد.

وی با بیان این که در چهارچوب اقتصاد مقاومتی برای حل مشکلات اقتصادی باید اقداماتی انجام شود، گفت: در حوزه ماموریتی که بر عهده تک تک مسؤولان قرار دارد، باید خدمات رسانی به مردم تقویت شود. مسؤولان بدانند اقدامی که به صورت میدانی در چند روز اخیر انجام شد؛ تمام نمی شود مگر این که مشکلات معیشت مردم مرتفع شود.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی، افزود: دستگاه های نظارتی و قضایی باید با مدیرانی که به وظایف خود عمل نمی کنند، مدارا نکرده و مسؤولان هم باید با فساد در حوزه های کاری خود مقابله کنند.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);