شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲

صالحی:

طرح ملی فهما به فعالیت‌های فرهنگی هنری مساجد جهش می‌بخشد

وزیر ارشاد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرای «طرح ملی پایتخت فهما» را فرصتی برای دیده شدن فعالیت‌های کانون‌های مساجد و عرصه‌ای برای رقابت و معرفی الگوهای برتر مساجد برشمرد که آن را با یک تپش و سرعت قابل توجهی، پیش خواهد برد.

به گزارش قدس آنلاین، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیان دیدگاه خود از رویداد ملی «فهما» که در قالب تعیین شاخص‌های هشت گانه برای ارزیابی و رتبه‌بندی کانون های فرهنگی هنری مساجد در حال اجراست، در گفتگویی با روابط عمومی ستاد فهما، گفت: وجود بیش از ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری مسجد با مخاطبان چشمگیر در سراسر ایران، فرصتی را برای ما فراهم کرده است تا حرکت‌های فرهنگی، هنری و دینی در مساجد را به عنوان یکی از کانون‌های اصلی و تاثیرگذار، در کنار هم قرار داده و با یک تپش و سرعت قابل توجهی، پیش ببریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به ایده‌ها و طرح‌های مختلفی که در کانون های مساجد دنبال می شود، افزود: سامانه جامع اطلاعات با نگاه مبتنی بر پایش بهتر از تحرکات و فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در دستور کار قرار دارد تا ضمن قرار گرفتن ایده ها در فضایی متبادل، امکان بهره مندی کانون‌های مختلف از ایده های یکدیگر را فراهم سازد.

وی بیان کرد: «طرح پایتخت فهما» با این نگاه شکل گرفته است تا فرصتی را برای دیده شدن حرکت‌هایی که در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اتفاق می‌افتد، ایجاد کند و از سوی دیگر با امتیازاتی که تعریف شده فرصت‌هایی رقابتی را برای کانون های فرهنگی هنری مساجد مهیا کند.

 صالحی، بهره‌مند شدن مجموعه کانون های فرهنگی هنری مساجد از الگوهای برتر شناخته شده در این رویداد را یکی دیگر از اهداف این طرح برشمرد و ابراز خرسندی کرد: با شکل‌گیری پایه‌های این نگاه، فرصتی در شاخص‌های "قرآن و عترت"، "شبکه سازی و ساماندهی"، "هنر متعالی"، "کتاب و کتابخوانی"، "مناسبت‌های ملی و مذهبی"، "فضای مجازی و رسانه"، "غنی سازی اوقات فراغت" و "خلاقیت و نوآوری" فراهم شده تا بتوانیم ترکیبی از نگاه کمی و کیفی را با هم تلفیق کنیم.

وی با بیان اینکه این رویداد ملی هنوز در نقطه شروع است، تصریح کرد: «طرح ملی فهما» گرچه با شاخص‌های محدودتری شروع شده، اما زمینه‌های تکمیل و تکامل خود را پیدا می‌کند و این شاخص ها هم از لحاظ تعداد و هم به لحاظ کیفیت و سنجش های کیفی ارتقا پیدا می کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.