دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

به دلیل ورود سامانه بارشی بسیار قوی

بوشهر به حالت آماده باش درآمد

توفان

بوشهر-مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: براساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مبنی بر ورود سامانه‌های بارشی و وقوع بارش‌های شدید تمام نیروها و اکیپ‌های امدادی و خدماتی این استان در حالت آماده‌باش قرار دارند.

به گزارش قدس آنلاین؛ جهانگیر دهقانی افزود: برهمین اساس تمام اخطاریه‌ها و اطلاعیه‌های هواشناسی در اختیار فرمانداران قرار گرفته و تاکنون جلسه‌های مدیریت بحران در راستای انجام هماهنگی‌های لازم برای بکارگیری تجهیزات برگزار شده است.

وی یادآورشد: با توجه به شدت بارش‌ها اسکان نیافتن در حریم رودخانه‌ها، تردد نکردن غیر ضروری خودروها، حضور نیافتن در مسیر مسیل‌ها در این روزهای پر بارش باید مورد توجه شهروندان قرار گیرد.

دهقانی بیان کرد: براساس تصمیم شورای مدیریت بحران استان که صبح امروز به ریاست استاندار بوشهر برگزار شد همه مرخصی‌ها و ماموریت مدیران دستگاه‌های اجرایی لغو شد و مقرر شد باتوجه به شرایط خاص آب و هوایی دریابانی از خروج و دریاروی شناورها جلوگیری کند، همچنین شهرداری‌ها از باز بودن کانال‌های دفع آبهای سطحی اطمینان داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین باتوجه به پیش‌بینی وقوع باران‌های تجمعی در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در استان بوشهر در راستای تامین امنیت دانش‌آموزان همه مدرسه‌های استان در تمام مقاطع دوشنبه تعطیل اعلام شده است.

دهقانی اضافه کرد:  براساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یک سامانه بارشی از شب گذشته وارد استان  بوشهر شده است و هم اکنون این سامانه جنوب استان را تحت تاثیر قرار داده و طبق تصاویر ماهواره‌ای تا اوایل روز چهارشنبه در استان فعال خواهد بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.