شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

وزارت حقوق بشر یمن: ۱۰ هزار نفر معلول و ۸۰ هزار کودک دچار اختلالات روانی شده‌اند

یمن

وزارت حقوق بشر یمن در گزارشی اعلام کرد تاکنون بیش از ۴۳ هزار غیرنظامی در جنگ یمن کشته و زخمی و هزاران نفر به معلولیت‌های دائم و اختلالات روانی دچار شده‌اند.

قدس آنلاین؛ وزارت حقوق بشر دولت نجات ملی یمن در کنفرانسی مطبوعاتی به تشریح خسارت‌های وارده به یمن در پی پنج سال جنگ پرداخت.

بر اساس گزارش وبگاه «انصارالله»، در گزارش این وزارتخانه آمده است، با ادامه حملات به یمن و محاصره این کشور میزان فقر به ۸۵ درصد و میزان بیکاری به ۶۵ درصد رسیده است.

وزارت حقوق بشر یمن افزود: ۸۰ هزار کودک در نتیجه پنج سال بمباران مستقیم منازل دچار اختلالات روانی و عصبی مختلف شده‌اند. ۹۸۳۵ غیرنظامی به دلیل هدف گرفته شدن مستقیم دچار معلولیت‌های دائمی شده‌اند که در بین آنها ۸۰۰ کودک وجود دارد.

در ادامه این گزارش آمده، طی ۱۷۰۰ روز جنگ علیه یمن ۴۳۳۴۵ غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند و تعداد قربانیان در نتیجه عملیات نظامی غیرمستقیم به ۴۷۶۱۹۷ نفر رسیده است.

وزارت حقوق بشر یمن اعلام کرد، ۲۴ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر نیاز فوری به کمک‌های ضروری مانند غذا، آب، بهداشت و آموزش دارند و۳۴۰ هزار شخص که نیاز به سفر به خارج از کشور برای درمان دارند به دلیل بسته بودن فرودگاه صنعا نمی‌توانند این کار را انجام دهند.

در پایان این گزارش تأکید شده، هشت هزار خانواده در «الدریهمیِ» محاصره شده در استان الحدیده نیاز فوری به مواد غذایی و دارویی دارند.

حدود ۱۰ روز پیش، «طه المتوکل» وزیر بهداشت یمن اعلام کرد، بخش بهداشتی از جمله بخش‌هایی است که بیشترین آسیب را در پی حملات ائتلاف سعودی متحمل شده و روزانه ۱۰۰۰ کودک در یمن جان خود را از دست می‌دهند

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.