شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵

درخواست اوکراین از ایران برای آغاز تحقیقات کامل درباره حادثه سقوط هواپیما

رئیس جمهور اوکراین

رئیس‌جمهور اوکراین از ایران خواست تحقیقاتی کامل را درباره سقوط هواپیمای اوکراینی که بر اثر خطای انسانی سرنگون شد، آغاز کند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، به نقل از خبرگزاری رویترز، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، اعلام کرد انتظار آغاز تحقیقاتی کامل را از سوی ایران در خصوص سقوط هواپیما اوکراینی دارد. 

او  با اعلام اینکه کارشناسان اوکراینی باید از همکاری و دسترسی کامل برخوردار شوند، گفت: «ما بر پذیرش کامل گناه تاکید داریم. ما انتظار داریم عاملان حادثه مجازات شوند.»

رئیس جمهور اوکراین افزود: «ما منتظر عذرخواهی رسمی از طریق مجاری دیپلماتیک و پرداخت غرامت هستیم.»

ساعاتی پیش ستاد کل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین در کشورمان اطلاعیه‌ای صادر کرد در این بیانیه اعلام شده است هواپیمای اوکراینی به علت خطای انسانی در ایران مورد اصابت قرار گرفت و سقوط کرد.

حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان، هم امروز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: در فضای تهدید و ارعاب رژیم متجاوز آمریکا علیه ملت ایران پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی و به منظور دفاع در برابر حملات احتمالی ارتش آمریکا، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آماده باش صددرصد قرار داشتند که متأسفانه خطای انسانی و شلیک اشتباه، به یک فاجعه بزرگ منجر شد و ده‌ها انسان بی‌گناه قربانی شدند.

او در بیانیه خود تاکید کرده است عاملان این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.