یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳

حضور سفیر انگلیس در تجمع غیر قانونی مقابل دانشگاه امیرکبیر

سفیر انگلیس

سفیر انگلستان که در تجمع غیرقانونی امروز مقابل دانشگاه امیرکبیر حضور داشته است، به عنوان تبعه مجهول‌الهویه خارجی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

قدس آنلاین: به گزارش یک منبع مطلع، در میان معترضان و ساختارشکنانی که توسط مأموران امنیتی و انتظامی حاضر در تجمع امروز عصر دانشگاه امیرکبیر بازداشت شده‌اند، رابرت مک‌ایر سفیر کشور انگلستان نیز حضور داشته است.

برخی از حاضران در صحنه می‌گویند که آقای سفیر در حال تهیه عکس و فیلم از اتفاقات و حوادث تجمع امروز و گفتگو با معترضان بوده است.

مک‌ایر در بدو دستگیری صرفاً به زبان انگلیسی صحبت می‌کرده و از معرفی خود اجتناب کرده است. 

آقای سفیر پس از مدتی به زبان فارسی خود را معرفی و سمت دیپلماتیک خود را عنوان کرده است.

وی بهانه حضور خود در میان معترضانی که شعارهای ساختارشکنانه علیه نظام سر می‌دادند را ابراز همدردی با جان‌باختگان حادثه هواپیمایی عنوان کرده است. 

 در پی شناسایی مک‌ایر توسط نیروهای امنیتی با هماهنگی و پیگیری وزارت امور خارجه وی آزاد شده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

نظرات

 • علوی ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۰۹:۴۲
  0 0
  این مهره روباه پیر در این تجمع چه غلطی میکرده .البته شاید پول نداشتند یا اعتماد نداشتند که خبری که میخواد را نمی تونسته تهیه کنه لذا دست به دوربین شده برای تهیه خوراک تبلیغاتی از ایران .
 • آرش ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۵
  0 0
  چرا آزاد شده؟!
 • غلامرضا ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۶
  0 0
  ایرانیان اصیل همیشه کسانی را که موجب قتل امیر کبیر شدند را لعن و نفرین می کنند ، حال باید دید در این دوران این افراد رذل ایرانی نما چه کسانی هستند؟!
 • livh ktv ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۸
  0 0
  ایرانیان اصیل همیشه کسانی را که موجب قتل امیر کبیر شدند را لعن و نفرین می کنند ، حال باید دید در این دوران این افراد رذل ایرانی نما چه کسانی هستند؟!

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.