چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

گزارش قدس از جلسه معارفه سرآسیایی به عنوان سرمربی

دستیار «زنگا» در شهرخودرو

شهرخودرو

 پس از سه روز پر خبر و پر استرس سرانجام بازیکنان شهرخودرو با سرمربی جدید خود آشنا شدند. مجتبی سرآسیایی که پیش از این به عنوان مدیر تیم فوتبال شهرخودرو کنار گل محمدی حضور داشت پس از آخرین جلسه هیئت مدیره باشگاه به عنوان جانشین یحیی معرفی شد تا یکی از سخت‌ترین مأموریت‌های دوران فوتبالی خود را تجربه کند.


سینا حسینی/

 پس از سه روز پر خبر و پر استرس سرانجام بازیکنان شهرخودرو با سرمربی جدید خود آشنا شدند. مجتبی سرآسیایی که پیش از این به عنوان مدیر تیم فوتبال شهرخودرو کنار گل محمدی حضور داشت پس از آخرین جلسه هیئت مدیره باشگاه به عنوان جانشین یحیی معرفی شد تا یکی از سخت‌ترین مأموریت‌های دوران فوتبالی خود را تجربه کند.

انتشار اخبار متعدد درباره جدایی سرمربی تنها باشگاه لیگ برتری شرق کشور و اظهارات فرهاد حمیداوی در برنامه تلویزیونی دوشنبه شب مبنی بر اعمال فشارهای قوی از سوی مسئولان بالادستی ورزش کشور سبب شد هواداران این باشگاه به محل تمرین این تیم در ورزشگاه پیر و سالخورده تختی بیایند تا در جلسه معارفه سرمربی جدید حضور پیدا کنند.

*تمرین با مدیرکل

حضور مدیرکل ورزش و جوانان و اعضای هیئت مدیره باشگاه شهرخودرو نشان دهنده حساسیت جلسه معارفه سرمربی بود چون این تیم کمتر از ده روز دیگر باید به عنوان نماینده ایران و خراسان در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کند تا از جایگاه فوتبال استان دفاع کند.

پیش از شروع تمرین، بازیکنان قدیمی و تازه وارد به رختکن تختی رفتند تا پشت درهای بسته حرف‌های مالک باشگاه و سرمربی جدید را بشنوند، پس از نزدیک به پانزده دقیقه بازیکنان به همراه کادر فنی جدید شهرخودرو به زمین آمدند تا سرآسیایی نخستین تمرین رسمی تیمش را زیر نظر بگیرد.

*جلسه 6 ساعته انتخاب سرآسیایی

با آغاز تمرین فرهاد حمیداوی در جمع خبرنگاران قرار گرفت تا در خصوص نحوه انتخاب سرمربی جدید و اعضای کادر فنی این باشگاه توضیحاتی را ارائه دهد، وی خطاب به خبرنگاران گفت: پس از 6 ساعت جلسه هیئت ‌مدیره، به نتیحه رسیدیم که سرآسیایی بهترین گزینه است. او 6 سال است که کنار این تیم است و ارتباط خوبی با بچه‌ها دارد. به اضافه اینکه استفان کوزین ایتالیایی به عنوان دستیار نخست به ما اضافه خواهد شد. او در النصر امارات، الشباب عربستان، در قبرس و البته تیم ملی کامرون هم کار کرده و دستیار سابق زنگاست. قرارداد یک سال و نیمه با سرآسیایی داریم.

*حمیداوی دل شکسته

وی در  پاسخ به پرسش خبرنگار قدس مبنی بر اینکه با وجود فشارهای متعددی که به باشگاه از سوی مسئولان ارشد ورزشی برای جدایی گل محمدی وارد شد، آیا توان رقابت با تیم‌های دولتی را دارد یا نه گفت: مجموعه شهرخودرو نسبت به اتفاقات اخیر دل‌شکسته است ولی از این موضوع می‌گذرم. اما با تمام این تفاسیر حقیقت ماجرا این است که یحیی از جمع ما جدا شده و برای او در تیم جدیدش آرزوی موفقیت دارم، اما به هواداران فوتبال خراسان بزرگ قول می‌دهم از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد و به لطف خدا همچنان تلاش می‌کنیم پرچم فوتبال خراسان را برافراشته نگه داریم.

*یک اوکراینی در شهرخودرو

وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ما مبنی بر خریدهای جدید تیم و استفاده از سهمیه بازیکن آزاد این تیم برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و ادامه مسابقات لیگ برتر گفت: چهار، پنج بازیکن به ما اضافه شده‌اند و یک بازیکن اوکراینی هم به ما اضافه خواهد شد. همچنین امکان دارد یک بازیکن خارجی دیگر اضافه شود.

وی در خصوص شایعاتی مبنی بر در اختیار قرار نگرفتن استادیوم امام رضا برای مسابقات آسیایی افزود: در مشهد جز وفاق و همدلی و همراهی چیزی ندیده‌ام. همه مسئولان به ما همیشه لطف دارند و خیالمان راحت است که دوستان به فکر شهرخودرو هستند.

*دستیاران جدید

مجتبی سرآسیایی، سرمربی جدید شهرخودرو پس از قبول هدایت این تیم در جمع خبرنگاران نیز گفت: قبل از هر چیز باید بگویم که حضور به عنوان سرباز در این مجموعه برایم مهم است که در هر جایی که لازم است کمک کنم. با تصمیم مدیریت قرار شد من وظیفه سرمربیگری را به عهده بگیرم و اطاعت کردم. شفاف باید بگویم کار سخت است.

او درباره دستیاران و کادر فنی تیمش گفت: چند نفر را بررسی کردیم، در نهایت دستیار نخست من ایتالیایی خواهد بود. رزومه او را دیدیم و شرایطش را آنالیز کردیم. باشگاه هم پیگیر است تا به زودی به ما اضافه شود. مصطفی صداقت از قبل با ما بوده و همراهمان است. داوود سیدعباسی هم به ما اضافه شد و همچنین آریانی به عنوان مربی بدنساز کنار ماست. یک مربی گلر نیز به زودی به ما اضافه می‌شود.

*دعوت به همدلی

سرمربی جدید شهرخودرو خاطرنشان کرد:‌ باید برای موفقیت، انرژی خیلی خوبی از سوی مدیریت شهری و استانی بگیریم. دلیل موفقیت سال گذشته ما همین بود، امسال هم امیدوارم با وجود همه مشغله‌ای که دارند، هم حضور داشته ‌باشند و گرمای حضورشان را بگیریم، هم اینکه جاهایی فقط آن‌ها می‌توانند مشکل ما را حل کنند. اگر حمیداوی دلسرد شود، دوباره همه چیز به سمت بحران‌های سابق می‌رود و فشار فوتبال روی دوش نهادها خواهد بود، پس الان که می‌شود قلب مردم را به شکل راحت‌تری شاد کرد مبادا دریغ کنیم.

وی در پایان گفت: بدون شک کمک‌هایی شده که تیم به اینجا رسیده، نیاز اصلی ما مباحث سخت‌افزاری است. مدیرکل ورزش و جوانان کمک کردند و هفته‌ای دو، سه جلسه زمین ثامن را در اختیارمان گذاشتند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.