چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰

دولت روسیه استعفا داد

پوتین مدودف

رسانه‌های روسی اعلام کردند نخست‌وزیر این کشور درخواست استعفای خود را به رئیس‌جمهور تقدیم کرده است.

به گزارش قدس آنلاین، برخی رسانه‌ها گزارش دادند که «دیمیتری مدودوف» نخست وزیر روسیه و اعضای کابینه دولت او روز چهارشنبه از مقام خود استعفا کردند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «راشا تودی»، مدودوف و دولت او استعفای خود را تنها ساعاتی بعد از سخنرانی سالانه «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در پارلمان اعلام کردند.

گفته می‌شود مدودوف پس از استعفا قرار است به‌عنوان رئیس شورای امنیت روسیه به فعالیت خود ادامه دهد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از اعضای دولت بخاطر همکاری مشترک "گرچه همه چیز به نتیجه نرسیده است"، تشکر کرد. رئیس جمهور روسیه همچنین گفت که در آینده نزدیک با تمامی اعضای کابینه دیدار خواهد کرد. پوتین از تمامی اعضای کابینه خواست تا فعلا وظایف خود را به طور کامل انجام دهند.

برخی رسانه ها اتهامات مالی را دلیل این استعفا دانسته اند.

پوتین امروز معاون مدودف را متهم کرده است که فرامین کرملین را به طور کامل اجرا نمی‌کند.

وی در سخنرانی سالانه خود گفت، ممکن است از روس‌ها خواسته شود که در زمینه برخی تغییرات در قانون اساسی از جمله تعیین برتری آن بر حقوق بین المللی و مستحکم‌تر کردن نیازمندی‌ها و ملزومات نامزدهای ریاست جمهوری رای بدهند. 

وی در ادامه گفت، با پیشنهاد منع تابعیت دوگانه نخست وزیران، نمایندگان پارلمان، فرمانداران و دیگر مقامات ارشد و همچنین منع اقامت این افراد در خارج از کشور موافقت کرده است.

با این حال پوتین تاکید کرد که نیازی به یک قانون اساسی جدید نیست.

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

  • ایمان ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۷:۴۹
    0 0
    چرا اخبارتان ناقص است پوتین یک ساعت صحبت کرده و سیاست های تشویقی مختلفی برای فرزندآوری به جوان ها داده....از جمله مسکن و پول نقد برای فرزندان اول تا سوم....چرا در انعکاس اخبار گزینشی عمل کردید؟

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.