شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

به پاس قدردانی از تلاش جامعه خبری در پوشش رسانه ای سیلاب؛

کتاب «خوزستان پشت خاکریز سیلاب » منتشر شد 

کتاب

خوزستان- کتاب «خوزستان پشت خاکریز سیلاب» با تالیف و گردآوری مجتبی گهستونی منتشر شد.  

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین؛ خوزستان پشت خاکریز سیلاب عنوان کتابی است که یکصد گزارش، یادداشت و مصاحبه که درباره سیلاب بهار ۱۳۹۸ خوزستان توسط خبرنگاران و دیگر نویسندگان تهیه و در رسانه های استانی و کشوری منتشر شده است را بازتاب می دهد.  

گردآورنده این کتاب و جمع آوری این ۱۰۰ گزارش توسط مجتبی گهستونی از روزنامه نگاران با سابقه خوزستانی انجام شده است که در بحران سیلاب خوزستان در بهار ۱۳۹۸ بالغ بر ۱۵ گزارش را در روزنامه های ایران و جام جم منتشر کرد.

مجتبی گهستونی گفت: عنوان کتاب خوزستان پشت خاکریز سیلاب به گزارشی تعلق دارد که در روزنامه ها به قلم اینجانب منتشر شده است. همچنین کتاب خوزستان پشت خاکریز سیلاب توسط انتشارات ترآوا در ۴۲۶ صفحه منتشر شد.  

مولف و گردآورنده این کتاب افزود: علاوه بر انتشار یکصد گزارش، تحلیل و مصاحبه از ۶۰ روزنامه نگار و تحلیلگر، عکس های «مهدی پدرام خو» از سیلاب، همچنین پیشخوان رسانه های کشور که در صفحه نخست خود سیلاب خوزستان را پوشش ویژه دادند، به همراه عکس خبرنگاران و عکاسانی که در بحران سیلاب سماجت فراوانی برای پوشش لحظه ای سیلاب داشتند منتشر شده است. علاوه بر «مهدی مرادی» که شعری درباره سیلاب سروده و در کتاب منتشر شده است، طراحی جلد این کتاب را «عادل اعطا» انجام داده است.  

وی گفت: کتاب مورد نظر به هیچ وجه سعی در نقد و یا تمجید مسئولان ندارد و با انتشار اصل گزارش های منتشر شده در مطبوعات و خبرگزاری ها و یا پایگاههای خبری به نقش تاثیرگذار رسانه ها در مواقع بحران برای تهیه گزارش می پردازد و ابعاد مختلف سیلاب خوزستان به واسطه گزارش های میدانی و همنشینی با مردم و یا گفت وگو با مسئولان را کنکاش می کند و تلاش دارد تا از جامعه خبری کشور تقدیر کند.

گهستونی یادآور شد: نتیجه سفر روزانه به برخی شهرها و دهها روستای درگیر سیلاب در خورستان باعث شد تا گزارش، مصاحبه ها و تحلیل های مختلف در رسانه های کاغذی و اینترنتی منتشر شود. تلاش برخی همکاران رسانه های و سماجت آنها در تهیه مصاحبه میدانی و عکس باعث شد تا ترغیب به جمع آوری بخشی از صدها نوشتار منتشر شده در رسانه های استانی و ملی شوم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.