جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶

معاون وزیر بهداشت:

مراجع علمی و قضایی با آتش زدن کتاب پزشکی برخورد کنند

رئیسی

معاون وزارت بهداشت خواستار برخورد قاطع مراجع علمی، فرهنگی، دینی و قضایی با مدعی طب اسلامی شد که کتاب‌ پزشکی را به آتش کشید.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از  ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی درباره این اتفاق گفت: در مراسمی آئینی با فیلم و تصویر فردی به نام "تبریزیان" که پیروانش او را «آیت الله» می‌خوانند و تحت عنوان طب اسلامی، تجارتخانه‌ای برپا کرده است،  کتاب "اصول طب هاریسون" که از کتب مرجع پزشکی است را به آتش می‌کشد.

وی با ابراز تأسف از اتفاق رخ داده ادامه داد: آنچه مایه تاسف است فقط خالی بودن دست این گروه افراد مدعی از نقد علمی نیست، بلکه سکوت و عدم برخورد قاطع  مراجع علمی، فرهنگی، دینی و قضایی در برابر چنین رفتارهایی است.

وی افزود: به نظر میرسد که این اتفاق نادر و عجیبی نیست و در حال تبدیل شدن به رویه و قاعده‌ای است که به اشکال مختلف شاهد تکرار آن بوده‌ایم از دخالت جاهلانه در درمان صدها بیمار مبتلا به سرطان و بیماری‌های مزمن تا توصیه به خوردن نمک در هنگامه بسیج ملی "کنترل فشارخون" از تریبون صدا وسیما.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، رئیسی در خاتمه با سخیف و جاهلانه خواندن این اقدام از  کلیه مراجع دینی، دانشگاهی و قضایی خواست که در برابر این چنین اقدامات واکنشی در خور از خود نشان دهند.

انتهای پیام/

نظرات

 • شیرین ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۸:۱۹
  0 0
  دمشون گرم ،حالا مگه کتاب ابو علی سینا یا طب الرضا رو اتیش زده؟ یه کتاب غربی که کل دنیا رو موادشیمیایی احاطه کرده اتیش زدن ،کار خوبی کزدن ،یه امید دنیایی بدون دارو شیمیایی
 • سید ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۸:۲۵
  0 0
  کاری با اصل اقدام ایشان ندارم اما جسارتا پزشکی نوین تجارتخانه بر پا کرده یا طب اسلامی و سنتی که ما را از پرداختن پول بابت ویزیت دکتر بی نیاز کرده؟ درآمد ایشان چقدر است در آمد دکترها چقدر؟ کمی واقع بین باشیم.
 • اکبر ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۲۲:۲۳
  0 0
  آتش زدن کتاب را دیدم، ناراحت کننده بود برام و شرم آور ..... اما درباره دوگانگی فکر کردم.... در موقع آتش زدن کتاب آسمانیمان در جاهای مختلف چه گذرا عبور کردیم... یه لحظه فکر کنیم... در همین اطراف تهران آبانماه قرآن ها و ادعیه یک مصلی را جمع کردند و آتش زدند ... این کتاب را هم الان... هر دو زشت بود ولی اولی... کدام رسانه پرداخت... کدام رسانه جهان نشان داد... اما همین را چه سراسری نشان خواهند داد... خدا در بین ما زمینیان غریب است....

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.